Zakupy

Zrób samodzielnie kalendarz adwentowy

Zrób samodzielnie kalendarz adwentowy

Kalendarze adwentowe to przedświąteczna tradycja, która umila czas odliczania dni do wigilijnego wieczoru. Składa się z dwudziestu czterech upominków, najczęściej w postaci woreczków lub okienek z drobiazgami i słodyczami. Każdy z nich przeznaczony jest na kolejny dzień, począwszy od pierwszego grudnia. W niniejszym artykule znajdziesz kilka ciekawych i praktycznych pomysłów na własnoręcznie wykonane kalendarze adwentowe, które zachwycą twoich najbliższych.

Woreczki jako funkcjonalna i estetyczna podstawa kalendarza adwentowego

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają bawełniane woreczki, w których możesz umieścić różnorodne adwentowe upominki. Jeśli zależy ci na oryginalnym prezencie, warto wybrać je jako alternatywę dla klasycznych kalendarzy z czekoladkami czy pudełek z okienkami. Woreczki bawełniane czy też jutowe w niewielkich rozmiarach będą prezentować się unikatowo, podkreślając kraftowy styl kalendarza adwentowego. Aby nieco urozmaicić swój kalendarz adwentowy, możesz postawić na woreczki z fantazyjnymi zdobieniami. Mogą być to zarówno wzory świąteczne, jak i kwiaty, serca czy kropki. Na bawełnie czy lnie możesz je wykonać samodzielnie, np. markerem lub farbkami do tkanin. Worki z napisami to kolejny sposób na nadanie swojemu kalendarzowi niepowtarzalnego charakteru. Postaw na humorystyczne sentencje lub świąteczne życzenia, a z pewnością podbiją one serca członków rodziny lub przyjaciół.

Naklejki z numerami unikalny dodatek do kalendarza adwentowego

Z pewnością na tym etapie zastanawiasz się, w jaki sposób możesz oznaczyć poszczególne woreczki cyframi, aby odliczanie do świąt było możliwe. Doskonałe rozwiązanie mogą stanowić naklejki z numerami od jednego do dwudziestu czterech, które nakleisz na woreczki. Zwróć uwagę na to, aby były one wykonane z wysokiej klasy folii, co zwiększy przyczepność. Najkorzystniejszy efekt uzyskasz wówczas, gdy każda z naklejek będzie wyróżniała się innym, świątecznym kształtem. Mogą to być na przykład czapki Świętego Mikołaja, cukrowe laski, pierniczki, choinki, a nawet cukierki.

Sznureczki i ozdoby nadaj niepowtarzalny charakter swojemu kalendarzowi

Niemniej ważnym elementem, stanowiącym o finalnym kształcie kalendarza adwentowego, są wszelkie dodatki, takie jak sznureczki, do których przymocowane zostaną worki czy też dekoracje. Dzięki nim twoja praca zyska niepowtarzalny charakter i z pewnością wywoła uśmiech na twarzach obdarowywanych osób. Przed rozpoczęciem pracy nad kalendarzem warto wybrać motyw przewodni kalendarza adwentowego. Jeśli postawisz na woreczki jutowe, będą komponować się perfekcyjnie z drewnianymi choinkami, reniferami i prezentami. Jeżeli natomiast wybierzesz ozdobne woreczki z aksamitu, bogate zdobienia możesz zestawić z minimalistycznymi dekoracjami. Drobne, białe papierowe śnieżynki lub kilka kokardek w zupełności wystarczą, by wypełnić pustą przestrzeń i nie przytłoczyć całości mnogością zdobień.

Dobierz zawartość woreczków do preferencji obdarowywanych

Teraz przyszła pora na zakup upominków, które znajdą się w woreczkach. Pamiętaj, aby ich wybór był podyktowany preferencjami oraz zainteresowaniami osoby obdarowywanej. Jeżeli jednak nie masz pojęcia, jakiego rodzaju drobiazgami zadowoli się odbiorca kalendarza, możesz postawić na standardowe i uniwersalne rozwiązania. Pierwszym z nich są oczywiście słodycze, na przykład w postaci czekoladek o różnorodnych smakach. Kolejną propozycją mogą stać się również kosmetyki o niewielkich rozmiarach, które już pod koniec października z powodzeniem znajdziesz w licznych sklepach czy drogeriach. Mogą to być między innymi kule do kąpieli, szampony, płyny do kąpieli, żele i odżywki w saszetkach, ale również kosmetyki kolorowe, takie jak szminki, pudry lub błyszczyki w miniaturowych wersjach.

Similar Posts