Zakupy

Jak długo może utrzymywać się dezodorant dla mężczyzn?

Jak długo może utrzymywać się dezodorant dla mężczyzn?

Dezodorant dla mężczyzn uda nam się znaleźć w niemal każdej męskiej łazience. Ten kosmetyk ma masę zwolenników, co nie powinno w żadnym stopniu nas dziwić – dezodorant dla mężczyzn to jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie świeżości przez cały dzień. No właśnie – cały dzień? Jak długo odświeżająca woń dezodorantu może nam towarzyszyć i co możemy zrobić, kiedy ten czas nie jest dla nas wystarczający? Dowiesz się z tego artykułu!

 

Dezodorant dla mężczyzn – jak długo działa?

Chociaż mogłoby się wydawać, że dezodorant dla mężczyzn to na tyle popularny produkt, że jego formuła i działanie nie powinno mieć dla nas tajemnic, w rzeczywistości nie do końca tak jest. Pomijając fakt, że często mylimy dezodoranty z antyperspirantami, to możemy nie wiedzieć nawet tego, jaki jest maksymalny czas, przez który będzie działał dezodorant dla mężczyzn.

 

Nie jest to oczywiście kwestia zero-jedynkowa, gdyż bardzo wiele zależy od użytego przez nas produktu, jego zaperfumowania, a także tego, jak zareaguje na niego nasza skóra. Jednakże najlepiej przygotować się na to, że dezodorant dla mężczyzn utrzyma się na naszej skórze zaledwie kilka godzin. Czasami może to być trochę dłuższy lub krótszy czas, w zależności od naszych predyspozycji i aktywności. Czy jest jakiś sposób, by wydłużyć jego działanie?

 

Dezodorant i antyperspirant – który działa dłużej?

Kiedy dezodorant dla mężczyzn i oferowana przez niego świeżość nam nie wystarcza, zawsze możemy sięgnąć po antyperspirant, który będzie działał dłużej. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie są to dwa identyczne produkty. W rzeczywistości różnią się one na wielu płaszczyznach.

 

Przede wszystkim – dezodorant ma zamaskować zapach potu, natomiast antyperspirant eliminuje sam problem pocenia. Co to oznacza? Używając dezodorantu, nie przestaniemy się pocić, natomiast zastosowanie antyperspirantu może nam to zapewnić. Jednakże dezodorant dla mężczyzn ma w swoim składzie więcej substancji zapachowych, które będą mocniej wyczuwalne na naszej skórze.

 

Antyperspirant czy dezodorant dla mężczyzn – co wybrać?

Odpowiedź na wyżej postawione pytanie może być tylko jedna – najlepiej nie wybierać i sięgnąć po oba te produkty w tym samym czasie. Wynika to z faktu, że ich działanie nie jest identyczne, ale bardzo dobrze się uzupełnia.

 

Dezodorant dla mężczyzn nie zahamuje u nas samego procesu pocenia, ale jego zapach skutecznie zamaskuje zapach potu na kilka godzin. Antyperspirant z kolei może nie ukryje przykrej woni, natomiast sprawi, że nasze pocenie będzie mniej intensywne.

 

Jeśli naszym głównym problemem jest nadmierna potliwość i ślady na koszulkach, lepszym wyborem będzie antyperspirant. Dezodorant dla mężczyzn przyda nam się natomiast wtedy, kiedy chcemy dłużej utrzymać przyjemny zapach i świeżość. Jeśli pocimy się niedużo i nie jest nam potrzebny antyperspirant, za to czas, przez jaki działa dezodorant dla mężczyzn, także wydaje się niesatysfakcjonujący, zawsze możemy sięgnąć po perfumy. Mają one identyczne działanie jak dezodorant, ale są bardziej skondensowane, przez co ich zapach jest mocniejszy i powinien zostać na naszej skórze dłużej.

Similar Posts