Zakupy

Piniata – element meksykańskiej kultury, który zagościł na przyjęciach dziecięcych!

Piniata - element meksykańskiej kultury, który zagościł na przyjęciach dziecięcych!

Choć jej korzenie sięgają tradycji bożonarodzeniowej, współcześnie jest częstym elementem przyjęć urodzinowych. Piniata, bo o niej mowa, to najprościej mówiąc forma zabawy, której celem jest strącenie specjalnie przygotowanej dekoracji, uprzednio wypełnionej słodyczami.

Czym jest piniata?

Jeszcze do niedawna, w Polsce nikt nie słyszał o zabawie polegającej na strącaniu piniaty. Dziś zwyczaj ten staje się coraz bardziej popularny. W sposób szczególny rozkochał w sobie dzieci, które czerpią z niej wiele frajdy i radości. Piniata jest bowiem kolorowa, niesie za sobą wiele energii i kreatywnej rywalizacji, przez co wywołuje uśmiech na twarzy każdego smyka, bez względu na wiek czy płeć.

Jednorożec? A może bohater z kreskówki? Jaki kształt powinny mieć piniaty?

Różnorodność piniat, które można spotkać w sprzedaży, przyprawia o zawrót głowy. I nie są to bynajmniej kule – w mniej lub bardziej wyszukanym rozmiarze czy kształcie, ale również owoce, warzywa, zwierzątka czy bohaterowie kreskówek. Mając na względzie zachwyt najmłodszych, można zdecydować się na piniatę w dowolnym kształcie. Dziś już nikogo nie dziwią również dekoracje w kształcie serca, kwiatka, dinozaura, autka, a nawet cyferki (odpowiadającej wiekowi solenizanta). Piniata może przyjmować najróżniejszą postać. I jedynie wyobraźnia osoby organizującej przyjęcie może w tym zakresie nasunąć pewne ograniczenia.

Gdzie kupić piniatę?

Piniatę można zrobić samodzielnie. Jej wykonanie nie wymaga posiadania specjalnych umiejętności czy narzędzi. Potrzebuje tylko sporej ilości czasu. A na to nie każdy może sobie pozwolić. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zakup gotowej, którą wystarczy wypełnić słodkościami bądź innymi gadżetami (zaopatrzenie we własnym zakresie). Szeroki asortyment tychże dekoracji znajdziemy w sklepach z akcesoriami urodzinowymi. Oprócz piniat, znajdziemy w nich również tematycznie pasujące balony, girlandy, talerzyki czy kubeczki papierowe, które w połączeniu utworzą spójny stylistycznie komplet.

Czym wypełniać piniaty?

Kwestia wypełnienia piniaty rodzi wśród dorosłych wiele wątpliwości. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ w tym celu doskonale sprawdzą się różnego rodzaju słodkości. Mogą to być gumy, cukierki, lizaki, żelki, batoniki, czekoladki oraz wiele innych rozmaitości. Jak się okazuje, słodycze nie stanowią jedynej propozycji na wypełnienie piniaty. Alternatywą, która z całą pewnością wzbudzi wśród dzieci wiele entuzjazmu, są drobne przedmioty i zabawki, jak maskotki, notesiki, długopisy, pisaki czy piłeczki.

Similar Posts