Zakupy

Wybór okularów przeciwsłonecznych. Na co warto zwrócić uwagę?

Wybór okularów przeciwsłonecznych. Na co warto zwrócić uwagę?

Czym się kierować przy wyborze okularów przeciwsłonecznych, aby zyskać gwarancję najlepszej ochrony oczu? Jaki kolor i kształt szkieł będzie dla Ciebie najlepszy? Okulary przeciwsłoneczne powinny chronić Twoje oczy, jednocześnie zapewniając komfort noszenia. Z tego względu warto poświęcić więcej czasu, aby dokonać odpowiedniego wyboru. Prawidłowo dobrane okulary przeciwsłoneczne sprawdzą się idealnie o każdej porze roku.

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne, aby zyskać ochronę?

Okulary przeciwsłoneczne powinny służyć przede wszystkim ochronie oczu, narażonych na szkodliwe działanie promieniowania UVA. Z tego powodu, kupując nowe okulary, należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy dany model zaopatrzono w odpowiedni filtr. Warto zapamiętać, że produkty, które w pełni ochronią Cię przed działaniem promieniowania UVA oraz UVB, mają oznaczenia UV 400. Informację o mocy filtra znajdziesz w opisie produktu bądź na oprawce lub soczewce okularów.

Wystawione w markecie okulary przeciwsłoneczne mogą kusić niską ceną, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że ich zakup zamiast ochrony wzroku poskutkuje jego pogorszeniem. W jaki sposób? Jeżeli nie masz żadnej ochrony przed słońcem na co dzień, automatycznie mrużysz oczy. Natomiast ciemne okulary powodują rozszerzenie się źrenic, tym samym wystawiając Cię na działanie większej ilości niebezpiecznych promieni. Aby do tego nie dopuścić, najlepiej zwrócić się do specjalistów, np. do salonu optycznego Vision, oferującego m.in. sprzedaż okularów przeciwsłonecznych. Zakup produktu ze sprawdzonego źródła gwarantuje ochronę i bezpieczeństwo.

Wybór podporządkowany stylowi i wygodzie

Podstawowym warunkiem, jakim należy się kierować w wyborze oprawek okularów przeciwsłonecznych, jest kształt twarzy. Osoby o owalnych rysach nie mają większego problemu z wyborem idealnych okularów, ponieważ świetnie zaprezentują się w różnych modelach.  Do twarzy kwadratowej najlepiej dobrać okrągłe, owalne lub kocie oprawki, a do okrągłej – kwadratowe szkła. Natomiast właściciele trójkątnych twarzy pięknie zaprezentują się w okrągłych okularach przeciwsłonecznych.

A co z kolorem soczewek? Decyzję powinieneś uzależnić od swojej wrażliwości na kontakt ze światłem oraz poczucia komfortu. Osoby, które poszukują neutralnych szkieł, będą zadowolone z szarości. Jeżeli masz bardzo wrażliwe oczy, wybierz kolor brązowy, chroniący przed niebieskim światłem. Natomiast okulary przeciwsłoneczne o różowym bądź czerwonym odcieniu warto nosić tylko rankami i wieczorami, kiedy światło jest delikatne. Pamiętaj, że prawidłowo dobrany model nie powinien Cię uciskać czy zsuwać się z nosa.

Similar Posts