Turystyka

Weekendowy wypad za miasto w ciche i spokojne miejsce

Weekendowy wypad za miasto w ciche i spokojne miejsce

Weekendowe wycieczki są krótkie, ale i tak mogą dostarczyć niesamowitych emocji. Trzydniowy wypad za miasto zazwyczaj oznacza chęć odcięcia się od zgiełku miasta, a nigdzie nie odpocznie się tak, jak na łonie natury. Jak jednak znaleźć ciche, przyjemne miejsce bez konieczności wyjazdu do odległej głuszy?

Pod namiot

W pobliżu każdego większego miasta znajduje się las, w którym można odpocząć i aktywnie, ale w spokoju, spędzić swój wolny czas. Śmiało można też wybrać się do jednego z parków narodowych – są w większości województw, a jeśli udamy się do tego najbliższego, podróż nie powinna zająć więcej niż trzy, maksymalnie cztery godziny.

Nocować wolno w namiocie, jeśli tylko jest wystarczająco ciepło na dworze, ale miejsce na biwak nie powinno być przypadkowe – w większości lasów na rozbicie namiotu potrzebne jest zezwolenie uzyskane od nadleśnictwa albo turystom udostępniane są specjalnie wydzielone obszary kampingowe.

Podobny klimat zapewni leśniczówka. Nie trzeba tu spać na ziemi, ale wciąż warunki są nieco spartańskie, dzięki czemu można w pełni poczuć bliskość dzikiej przyrody. Doba w leśniczówce kosztuje około 20-100 złotych, w zależności od lokalizacji oraz turystycznych udogodnień. Droższym rozwiązaniem są drewniane domki – małe, najczęściej tylko na dwie osoby, za to bardzo klimatyczne, bez internetu i bez telewizora, właśnie po to, by móc się w końcu wyciszyć.

 

Spokojnie, ale z wygodami

Ciszę i spokój zapewniają także nowoczesne ośrodki wypoczynkowe oddalone od miasta o nie więcej niż 30-40 kilometrów, jak na przykład Rancho pod Bocianem w bliskim sąsiedztwie Warszawy. W ośrodku można wynająć pokój albo domek wypoczynkowy, jeśli wyjazd jest w większej grupie i bardzo zależy nam na prywatności.

Ośrodki tego typu leżą na uboczu, zwykle bardzo blisko lasu albo nad brzegiem jeziora, więc w każdej chwili można udać się na spacer, zaplanować dłuższy trekking albo po prostu posiedzieć na dworze, rozkoszując się spokojną, sielską atmosferą.

Poza obcowaniem z przyrodą, podmiejskie ośrodki wypoczynkowe zapewniają także dostęp do przeróżnych rozrywek, jak żeglowanie, gra w piłkę, golfa bądź tenisa, park linowy, ścianka wspinaczkowa. O posiłki nie trzeba się martwić, są serwowane przez kuchnię na miejscu, a kolację bądź obiad można urządzić na tarasie lub w miejscu piknikowym.

Similar Posts