Turystyka

Grajcarek – chłoń piękno przyrody z dala od miejskiego zgiełku

Grajcarek – chłoń piękno przyrody z dala od miejskiego zgiełku

Jeszcze kilka tygodni temu nie było pewne, czy tegoroczne wakacje w ogóle się odbędą. Na szczęście wszystko powoli wraca do względnej normalności. Z tego też powodu można powoli planować letnie wyjazdy.

Gdzie na urlop?

W związku z nową rzeczywistością warto wybrać takie miejsce odpoczynku, które nie jest nawiedzane przez hordy turystów z każdego zakątku Polski. Zatem tłoczne nadmorskie bulwary czy najpopularniejsze górskie kurorty powinny zostać wykreślone z naszej tegorocznej listy i zastąpione miejscami mniej popularnymi, a równie (a może i bardziej!) urokliwymi.

Tam gdzie szumią lasy, gdzie spokojnie płynie woda…

Jednym z takich miejsc na turystycznej mapie Polski jest dolina Grajcarka, gdzie lekko wzburzone fale potoku tworzą wyjątkową aurę u podnóża Małych Pienin i Beskidu Sądeckiego. Przenikliwe piękno tego miejsca można uświadczyć o każdej porze roku – bez względu na to czy odwiedzimy je zimą, latem czy jesienią, tereny wokół Grajcarka zachwycają różnorodną feerią barw o każdej porze roku. Wystarczy przejść się wzdłuż promenady, aby poczuć niesamowitą atmosferę relaksu, jakże innego od zgiełku miejskich arterii.

Gdzie szukać noclegu w okolicach Grajcarka?

Pragniesz odpocząć na łonie natury? Masz już dość pośpiechu, hałasu samochodów i tłumów w centrach handlowych? Odwiedź rejony nieopodal Grajcarka zwanego także przez miejscowych Szczawnickim Potokiem lub Ruską Wodą.  Zastanawiasz się, gdzie się zatrzymać? Najlepsza bazą wypadową będą Jaworki (https://polskieostoje.pl/ostoja-jaworki/apartamenty) lub Szczawnica, skąd bez problemu przemieścisz się sprawnie również pomiędzy innymi największymi atrakcjami regionu, takimi jak: wąwóz Homole, wodospad Zaskalnik, Park Górny im. Adama hrabiego Stadnickiego, stok narciarski Palenica, szczyty (m.in. Bryjarka, Sokolica, Trzy Korony) oraz Dunajec, który oferuje spływy kajakowe pośród zapierających dech w piersiach widoków

Pragniesz wypocząć na łonie natury, zapominając o śpiesznym, nierzadko bezrefleksyjnym świecie? Wybierz się w rejony Pienin oraz Beskidów, a poznasz Polskę z innej strony. Lato tuż-tuż, a więc to najwyższy czas, aby zaplanować przyjacielski wyjazd lub rodzinny urlop. Pamiętaj, że te wakacje nie są jeszcze stracone!

Similar Posts