Turystyka

Muzeum dla dzieci w Kołobrzegu w atrakcyjnej, interaktywnej wersji

Muzeum dla dzieci w Kołobrzegu w atrakcyjnej, interaktywnej wersji

Spędzasz urlop nad Morzem Bałtyckim, a wszystkie atrakcje w Kołobrzegu zostały odwiedzone przez Twoją rodzinę? Sprawdź propozycję ciekawych miejsc, które w ciekawy i atrakcyjny sposób pozwolą na spędzenie czasu dzieci i ich rodziców w deszczowe popołudnie lub dzień wolny do kąpieli morskich.

Zabierz dzieci w nowe, ciekawe miejsce gdzie przeżyją prawdziwą przygodę

Dzieci nie zawsze mają ochotę na kolejny dzień na plaży. Nie zawsze atrakcyjne dla nich jest zwiedzanie Muzeum Oręża Polskiego, Latarni Morskiej czy kołobrzeskiego molo. Tradycyjne atrakcje i miejscowe zabytki nie spełnią często oczekiwań energicznych i szukających przygód dzieciaków.

Czasami potrzebują rozrywki, która pobudzi ich wyobraźnię, zajmie czas w sposób ciekawy i interaktywny. W Kołobrzegu znajdziesz kilka miejsc w których dziecko nie będzie tylko widzem, ale także aktywnym uczestnikiem wydarzeń. Pozwól dziecku spędzić kilka godzin w miejscu, które pozwoli mu wykazać się wiedzą, wyobraźnią, sprytem i spostrzegawczością. Tego typu atrakcji nie znajdziesz w tradycyjnym muzeum czy zwiedzając najpopularniejsze miejskie zabytki.

Muzeum 6D

Pierwszym z takim miejsc może być muzeum 6D (muzeum6d.pl) w którym za pomocą trójwymiarowych obrazów, scenografii i ekspozycji w której dzieci znajdują się w samym centrum akcji, a także profesjonalnie przygotowanej ścieżce dźwiękowej i lektorowi uczestnicy wydarzenia mogą przenieść się w historię sprzed 100 lat.

Ukryta Kraina

To z kolei miejsce, które nie przenosi uczestników w czasie, ale za to możliwa jest dzięki niemu podróż do magicznej krainy. Dzieci za pomocą różdżki uczestniczą w ciekawych lekcjach, które w interaktywny i atrakcyjny sposób przekazują wiedzę w formie zabawy. Ukryta Kraina (ukrytakraina.pl) to idealny sposób na spędzenie kilku godzin wraz z dziećmi na wyjątkowej przygodzie.

Miasto Myszy

Miasto Myszy jak sama nazwa wskazuję jest miejscem zamieszkania ponad 500 energicznych myszy. Jest to specjalnie przygotowana wystawa pozwalająca na poznanie życia tych interesujących gryzoni. Mieszkania tych myszy zbudowane są w taki sposób, aby imitować interesujące lokalizacje – miasta, tropikalne wyspy i dżunglę, góry i zimowe krajobrazy, a nawet przestrzeń kosmiczną.

Similar Posts