Turystyka

Tajemnicza Norwegia – jakie sekrety tego kraju warto poznać?

Tajemnicza Norwegia – jakie sekrety tego kraju warto poznać?

Norwegia to jeden z tych krajów, które zachwycają niezwykłą strukturą, organizacją, jak również ukształtowaniem terenu i niezwykłymi miejscami, które odkrywamy dopiero wtedy, gdy stanie się na norweskiej ziemi. To z pewnością wartościowy kierunek podróży, który pozwoli lepiej zrozumieć ludność północnej Europy. Możliwe też, że wpłynie na przekonania osób odwiedzających te tereny. Piękny kraj i niezwykli ludzie – co jeszcze kryje w sobie Norwegia?

Norweskie miasta są jedyne w swoim rodzaju. Postęp technologiczny, gospodarczy i naukowy sprawia, że to kraj w czołówce najszybciej rozwijających się państw. Z jednej strony są więc piękne nowoczesne miejscowości o zorganizowanej infrastrukturze, a z drugiej budzące zachwyt fiordy, które sprawiają, że chce się być jeszcze bliżej natury. Od czego zacząć poznawanie Norwegii?

Metropolie, które zmieniają całą Europę

Każdy miłośnik Norwegii słyszał z pewnością o jednym z najsłynniejszych pisarzy ostatnich lat – Jo Nesbø. Jeśli jesteś jego fanem, koniecznie rozpocznij zwiedzanie od Oslo. To rodzinne miasto popularnego autora, a w dodatku stolica kraju, więc choćby z tego powodu powinno być pierwszym punktem na liście miejsc wartych odwiedzenia. Nawet jeśli nie zaliczasz się do czytelników książek Nesbø, z pewnością Oslo to aglomeracja, którą trzeba zobaczyć na własne oczy. Liczne zabytki historyczne, pałace, zamki, fortece i muzea pozwolą poznać burzliwą historię regionu. Oslo jest ważnym ośrodkiem sportowym, szczególnie jeśli chodzi o sporty zimowe. Do aktywnego spędzania czasu zachęca też Trondheim, gdzie znajdują się trasy biegowe i skocznie narciarskie znane również polskim miłośnikom sportu. Wielu turystów pojawia się w tym kraju, gdyż chcą oni zobaczyć jedne z najpiękniejszych fiordów. Swoją podróż zwykle rozpoczynają od umieszczonego na liście światowego dziedzictwa UNESCO miasta Bergen. Wielokolorowe budynki mieszkalne stojące tuż nad wodą i pełne lokalnych produktów targi robią wrażenie. Sprawdzając tanie loty do Norwegii, z pewnością znajdziesz wygodne połączenie z jednym z tych miast.

Miasta portowe – dlaczego nie można o nich zapomnieć?

Położenie Norwegii sprawia, że przemysł rybny i transport wodny od lat stanowią dwie szybko rozwijające się branże dające zatrudnienie wielu mieszkańcom i przyjezdnym. Miasta portowe mają specyficzny klimat, ale architektura i rozwój nastawiony również na turystów zachęca do odwiedzenia miast takich jak Ålesund. Leży ono na półwyspie i jest ważnym punktem na mapie kraju, do którego przybija wiele promów pasażerskich z całego świata. Niesamowity widok wyłaniających się z wody gór na długo pozostaje w pamięci. Podobnie jak położone na lądzie Stavanger, nastawione na aktywny wypoczynek, czyli turystykę pieszą, wspinaczkę na skały wplecione w fiordy, skoki spadochronowe ze skał, snowboard oraz narty. Ukształtowanie tego regionu zachęca do eksploracji, odkrywania nowych zakamarków, które umożliwią przetestowanie swojej wytrzymałości i samozaparcia. Mimo to swoje miejsce na ziemi znajdą tu również miłośnicy mniej ekstremalnych wyczynów.

Similar Posts