Turystyka

Wczasy nad Soliną, czyli jak zorganizować rodzinny wypad w Bieszczady

Wczasy nad Soliną, czyli jak zorganizować rodzinny wypad w Bieszczady

Góry, a w szczególności Bieszczady to miejsce pobudzające wyobraźnie. Tajemnicze, odmienne, przesycone aurą niezwykłych opowieści. Górska wędrówka pozwala odkryć co nieznane i dotknąć co ulotne – przyrodę, architekturę, dziedzictwo kulturowe i kulinarne, tradycje, zwyczaje… Dlatego Bieszczady fascynują i stają się coraz bardziej popularnym kierunkiem rodzinnych wyjazdów.

Przede wszystkim dobra baza wypadowa

Wybierając się w Bieszczady bez względu na porę roku, zaplanuj wszystko skrupulatnie i zacznij od wyboru regionu, w którym będziesz szukać zakwaterowania. Musi to być dobra baza wypadowa do wszystkich atrakcyjnych miejsc w okolicy. Idealnym miejscem do poszukiwania noclegu z pewnością będą malowniczo rozrzucone nad urozmaiconym brzegiem Zalewu Solińskiego bieszczadzkie wsie. Wody zalewu stwarzają duże możliwości rekreacji. Są tam kąpieliska, plaże i wypożyczalnie sprzętu wodnego. Jednym z bardziej atrakcyjnych letnisk jest Zawóz. Wieś  położona jest na cyplu, który urokliwie wrzyna się w wody zalewu.

Po drugie zakwaterowanie – najlepiej niezależne domki letniskowe

Większość miejscowości bieszczadzkich oferuje urozmaiconą bazą noclegową – hotele, pensjonaty, kwatery prywatne, agroturystykę i domki kempingowe. Jeśli lubisz naturę, a jednocześnie niezależność i prywatność szukaj domków letniskowych atrakcyjnie położonych na zielonych wzgórzach chylących się ku tafli zalewu. Dobre ośrodki przygotowały dla całych rodzin komfortowe i klimatyczne domki drewniane najczęściej wyposażone w łazienki i aneksy kuchenne. Warto zarezerwować pobyt przed sezonem. Dobrym przykładem tego typu obiektu jest kompleks letniskowych domków Na Zielonym Wzgórzu w Zawozie.

Aktywności – wycieczki i zwiedzanie

Wolny czas w górach najlepiej poświęcić na spacery i poznawanie okolicznych atrakcji turystycznych. Dlatego też podczas przygotowywania się do urlopu zapoznaj się z najciekawszymi możliwościami i zaplanuj pobyty w interesujących miejscach. Jest to oczywiście kwestia indywidualna, ale na chętnych czekają muzea regionalne, skanseny, galerie, obiekty architektury sakralnej czy też przejażdżka kolejką bieszczadzką lub zwiedzanie zapory w Solinie.

Prawdziwy turysta nie zapomni o pieszych wędrówkach górskimi szlakami i połoninami. Są one źródłem niezwykłych przeżyć, metodą na poprawę wydolności fizycznej i sprawdzenie swoich możliwości. Możesz również zaplanować wycieczki rowerowe, treningi biegowe lub chodzenie z kijkami. Po wysiłku dobrze jest skorzystać z sauny lub masażu, by potem raczyć się specjałami tutejszej kuchni. Pamiętaj, najlepszym sposobem na spędzenie udanego wypoczynku jest dobre przygotowanie wyjazdu i wcześniejsza rezerwacja atrakcyjnego zakwaterowania.

Similar Posts