Zakupy

Komoda jak szafa – zobacz 5 najbardziej pojemnych modeli

Komoda jak szafa – zobacz 5 najbardziej pojemnych modeli

Komoda słynąca z pojemności, funkcjonalności i dobrego stylu. Dodatkowo w kwestii zakresu przechowywanych wewnątrz przedmiotów niczym nieustępująca szafom. Jak myślisz, to raczej pobożne życzenia, czy potwierdzone fakty? Nie masz pewności? Czytaj dalej, bo warto! Dziś na dobre rozwiejemy wątpliwości jakoby szafy i komody miały zupełnie równe możliwości i zadania. Zaciekawiony? Poznaj prawdę i zobacz 5 słynących z maksymalnej pojemności modeli.

Praktyczna komoda na nóżkach

Listę najbardziej pojemnych, a tym samym przydatnych w domu modeli otwiera komoda do salonu Wilec. To nowoczesny mebel, który dopiero od niedawna dostępny jest na polskim rynku, a już poszczycić się może sporym zainteresowaniem.

Elementem wspierającym funkcjonalność właśnie tej komody są bardzo głębokie szuflady. Ta ciekawostka sprawdza się szczególnie wtedy, kiedy chcesz w nich umieścić większe przedmioty. Każda z pary szuflad wewnątrz ma wbudowane dodatkowe schowki. W zależności od potrzeb lub upodobań posłużą Ci jako składzik np. na drobniejsze akcesoria.

Druga z liderek komoda do sypialni Notte wyróżnia się wydłużoną wysokością, która pozwoliła na zwiększenie powierzchni służącej przechowywaniu. Wnętrze mebla obejmuje łącznie 4 uchylne szafki i tyle samo szuflad. Przyznać trzeba, że może wydawać się to zupełnie przeciętną ilością, ale za to każdy ze schowków ma zdecydowanie większą pojemność.

Na co się przyda dodatkowe miejsce? Z pewnością nikt z nas nie będzie mieć problemów z jej zagospodarowaniem. Ustawiona w sypialni będzie doskonałym miejscem na pościel czy ręczniki. Z kolei w salonie komoda bez trudu pomieści też inne bibeloty.

Pojemna komoda na ubrania w nowoczesnym stylu

Pojedynek zatytułowany „komoda czy szafa” trudno jednoznacznie rozstrzygnąć. Na tej linii zadecyduje przede wszystkim ilość dostępnego w pomieszczeniu miejsca i zakres przeznaczonych do przechowywania przedmiotów.

Jedną z najbardziej uniwersalnych i mogących zastąpić małą szafę w każdym salonie jest komoda nowoczesna Elsie. W tym przypadku o funkcjonalności mebla przesądzają długie szuflady. Efektywne przechowywanie wspiera także głęboka szafka z pełnym frontem.

Warto zauważyć, że mebel zupełnie pozbawiony jest uchwytów. Zarówno szuflady, jak i szafka wyposażone są w tzw. mechanizm „push to open” lub „push to click”, które umożliwiają odsłonięcie zawartości poprzez lekkie przyciśnięcie danego frontu.

Komoda z szufladami, która zastąpi szafę

Ranking wyróżniających się najwyższą pojemnością komód obejmuje również meble wielozadaniowe, których świetnym przykładem jest komoda z szufladami Anrok. Sześciu półkom towarzyszą cztery szuflady, co pozwala na ułatwiającą przechowywanie segregację umieszczonych w nich przedmiotów. Extra atut to łatwy dostęp do poszczególnych stref mebla. Z kolei bezuchwytowy system otwierania sprawia, że front lekko odskakuje i odsłania wnętrze po naciśnięciu go dłonią.

Konkurującą pojemnością z szafami jest także komoda narożna Nadia. Standardowo jeden z jej boków wydłużony jest niemal o połowę, co zwiększa ilość szafek o co najmniej 50%. O wiele rzadziej spotkać można rozbudowane wersje premium, w których obie strony narożnika są tej samej długości.

Podsumowując zestawienie maksymalnie pojemnych komód, pewnie razem zemną stwierdzisz, że komoda jak szafa do przechowywania równie dobrze się sprawdza. Kluczową kwestią jest tutaj dobór mebla o optymalnych do indywidualnych potrzeb wymiarach.

Similar Posts