Turystyka

Czarodziejskie góry – miejsce na idealny weekendowy i wakacyjny wypoczynek

Czarodziejskie góry – miejsce na idealny weekendowy i wakacyjny wypoczynek

Polanica Zdrój ze względu na swój uzdrowiskowy charakter i wyjątkowy klimat jest chętnie odwiedzana przez kuracjuszy, ale także przez miłośników gór i malowniczych krajobrazów. Na turystów odwiedzających to miasto czekają liczne atrakcje. Polanica Zdrój spodoba się tym, którzy lubią zabytkowe miejsca, ruch na świeżym powietrzu oraz spokojną atmosferę pozwalającą na wytchnienie. Sposobem na ukojenie nerwów i obudzenie tkwiącej w nas wewnętrznej energii, będzie wypoczynek w SPA, do którego możemy się udać w poszukiwaniu odprężenia i regeneracji ciała.

Interesujące atrakcje. Polanica Zdrój miastem wytchnienia i relaksu

Ciekawym i przyciągającym spacerowiczów miejscem jest tętniącym życiem deptak. Góruje nad nim Kościół pw. Wniebowzięcia NMP. Wybudowany w 1910 r. (na miejscu kaplicy jezuitów z 1650 r.), kiedy uzdrowisko nosił jeszcze nazwę „Altheide Bad”. Głównym punktem Polanicy Zdrój jest znajdujący się w centrum Park Zdrojowy. Przepięknie prezentuje się w fazie rozkwitu, kiedy możemy tu podziwiać setki gatunków roślin, 15 pomników przyrody, urocze zielone alejki. W tej scenerii uroczo prezentują się zabytkowe obiekty takie jak Teatr Zdrojowy, klasycystyczno-secesyjna Pijalnia Wód „Wielka Pieniawa”, w której znajduje się interesujące Muzeum Kamieni Szlachetnych oraz Muszla Koncertowa. Jedną z atrakcji Parku jest Kolorowa Fontanna, dzięki której od maja do października obejrzymy pokazy świetlne przy dźwiękach muzyki.

Blisko centrum znajduje się miejsce położone w zielonym zakątku niedaleko ścieżek spacerowych, które ma do zaoferowania nie lada atrakcje. Polanica Zdrój przyciąga gości, którzy poza ruchem na świeżym powietrzu, chcą skorzystać z profesjonalnie prowadzonych ćwiczeń fitness i cardio, po których mogą się zrelaksować w Centrum Spa, a także spędzić romantyczny weekend w hotelu w Polanicy Zdrój. Dysponuje ono zespołem saun, basenów oraz jacuzzi, znajdujących się na zewnątrz, gdzie można przyjemnie spędzić czas z widokiem na rozgwieżdżone niebo nad górami.

Wspaniałą atrakcją będzie skorzystanie z szerokiej oferty masaży, zabiegów pielęgnacyjnych na ciało i twarz. Szczególnie kuszące jest skorzystanie z nowoczesnych technologii Hi-Tech, będących alternatywnym rozwiązaniem dla zabiegów medycyny estetycznej. Zwieńczeniem dnia może być przepyszny posiłek w komfortowych restauracjach, serwujących przysmaki kuchni tradycyjnej w nowych odsłonach lub zaskakujące i genialne menu, odkrywające przed gośćmi smaki kuchni dwudziestolecia międzywojennego. Brzmi to szczególnie ciekawie w kontekście zabytkowych budynków z tego okresu, które możemy podziwiać w Polanicy Zdrój.

Sympatyczny symbol uzdrowiska

Jednym z ciekawych i atrakcyjnych punktów Polanicy Zdrój jest Rzeźba Niedźwiedzia Polarnego z 1910 r., którą spotkamy, opuszczając Park Zdrojowy przy ul. Bolesława Chrobrego. W pierwszej chwili zaskakuje obecność rzeźby w tym miejscu. Wszystko staje się jasne, kiedy okazuje się, że rzeźba wyznacza miejsce zasięgu skandynawskiego lądolodu na tych ziemiach. Niedźwiedź jest chętnie odwiedzany szczególnie przez najmłodszych gości Polanicy Zdrój.

Uzdrowisko jest miejscem niezwykle klimatycznym, a spacer pośród zieleni i tutejszych zabytków jest prawdziwą przyjemnością. Pasjonaci pieszych wycieczek, nordic walkingu czy turystyki rowerowej mogą wybrać liczne szlaki rozpoczynające się w Polanicy Zdrój i wiodące pośród zjawiskowych wzgórz i dolin.

Sportowe atrakcje. Polanica Zdrój miejscem gwarantującym dobrą zabawę

Na tych, którzy pragną zaznać ducha rywalizacji i prędkości, czekają niesamowite atrakcje. Polanica Zdrój to miejsce, gdzie bez śniegu i mrozu w środku lata można skorzystać z toru saneczkowego „Góralka”. Na torze zbudowanym ze stalowej rynny o długości 450 metrów, można zjeżdżać bezpiecznie, dzięki hamulcom ręcznym zamontowanym w saneczkach. Tor otwarty jest od 15 kwietnia do 15 października.

Miłośnicy szybkości i rewelacyjnej rozrywki być może zdecydują się na odwiedzenie Toru Kartingowego „Top Cart”. Rywalizacja w gokartach podczas pokonywania zakrętów będzie doskonałą atrakcją. Organizatorzy przykładają ogromną wagę do bezpieczeństwa i odpowiedniego stanu techniczne pojazdów. To doskonałe miejsce na rodzinne spędzenie czasu.

Jeśli mamy ochotę na dżentelmeńską grę na świeżym powietrzu, wybierzmy się na pobliskie pole golfowe „Chopin Golf”. To miejsce klasyfikowane jest jako „par 34” i posiada 9 dołków. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu oraz place treningowe dla początkujących.

Similar Posts