Turystyka

Kopalnia Soli w Wieliczce – kilka praktycznych informacji

Kopalnia Soli w Wieliczce – kilka praktycznych informacji

Kopalnia Soli w Wieliczce jest miejscem, które co roku przyciąga tysiące turystów z kraju i zagranicy. Ponad 700 lat tradycji, kręte podziemne korytarze oraz niezwykłe rzeźby powstałe z soli zachwycają i na długo pozostają w pamięci odwiedzających. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych informacji, dzięki którym wycieczka do Kopalni w Wieliczce będzie łatwiejsza do zorganizowania.

Zwiedzania Kopalni Soli w Wieliczce – czas trwania wycieczki

Planując wyjazd do Kopalni Soli w Wieliczce warto uwzględnić czas zwiedzania oraz dojazdu do Wieliczki. Samo zwiedzanie trwa ok. 2,5-3 godziny, a dojazd do Wieliczki może zająć od 30-60minut, w zależności od tego, czym i z jakiego miejsca Krakowa jedziesz. Śmiało można zatem powiedzieć, że dobrze jest mieć ok. pół dnia na zwiedzanie Kopalni.

Kopalnia Soli Wieliczka – zwiedzanie tylko z przewodnikiem

Kopalnia Soli Wieliczka to prawdziwy labirynt podziemnych korytarzy o łącznej długości kilkuset kilometrów. W związku z tym nie ma możliwości jej samodzielnego zwiedzania, bo groziłoby to znacznym niebezpieczeństwem. Można ją zwiedzać wyłącznie z przewodnikiem, a zwiedzanie odbywa się w kilkunastoosobowych grupach. Grupy zorganizowane muszą rezerwować wejścia z wyprzedzeniem, natomiast turyści indywidualni mogą dołączyć do grup wchodzących z przewodnikiem o wybranej godzinie.

Przewodnik po Kopalni – dostępny w kilku językach

Standardowo możesz wybrać zwiedzanie Kopalni w języku polskim lub angielskim. Jeśli potrzebujesz przewodnika w innym języku, to zalecany jest wcześniejszy kontakt z Kopalnią, dzięki czemu będziesz mógł zarezerwować zwiedzanie z przewodnikiem władającym innym językiem.

Zakup biletów do Kopalni Soli – w kasach lub online

Kopalnia Soli w Wieliczce prowadzi sprzedaż biletów w kasach przy wejściu oraz online, za pośrednictwem swojej strony internetowej. Lepszym wyborem jest wcześniejsza rezerwacja biletów przez stronę, gdyż dzięki temu możesz mieć pewność, że zaplanowana wycieczka dojdzie do skutku. Jeśli nie zrobisz rezerwacji online, to może się okazać, że na wejście będziesz musiał czekać kilka godzin lub nie uda Ci się zwiedzić Kopalni w zaplanowanym terminie.

Organizacja samodzielna lub przez firmę zewnętrzną

Planując zwiedzanie w Kopalni Soli możesz wszystko zaplanować samodzielnie, począwszy od transportu aż po zakup biletu. Wymaga to jednak zaznajomienia się z możliwościami dojazdu do Wieliczki, znalezienia parkingu (jeśli dojeżdżasz własnym autem) oraz wcześniejszej rezerwacji biletów. Oznacza to, że organizacja wycieczki do Wieliczki zajmie z pewnością co najmniej kilkadziesiąt minut. Możesz jednak skorzystać z usług firmy zewnętrznej, z którą ustalasz jedynie dzień wycieczki i podajesz adres, spod którego chcesz rozpocząć swoją wycieczkę. Resztą spraw organizacyjnych zajmie się organizator, a Tobie pozostanie jedynie stawić się o wybranej godzinie w umówionym miejscu, zabrać coś na przekąskę oraz dobry humor.

Similar Posts