Turystyka

Gdańsk stare miasto – odetchnij jodem wśród zabytkowych kamienic

Gdańsk stare miasto – idealny kierunek na szybki city break

Do Polski zawitały wreszcie cieplejsze dni, a wraz z nimi pojawił się apetyt na wakacyjne podróże. Jeśli na dłuższy urlop musicie jeszcze chwilę poczekać, rozważcie wyjazd typu city break. Podczas krótkiego, intensywnego wypadu do innego miasta z powodzeniem oderwiecie się od codzienności. Szczególnie polecamy Waszej uwadze Gdańsk stare miasto – klimatyczne uliczki wijące się wśród zabytkowych kamienic zapraszają do spacerów, a Bałtyk kusi spokojnym szumem i możliwością znalezienia na plaży „złota północy”, czyli bursztynu. Przejrzyjcie noclegi w Gdańsku i ruszajcie odpocząć!

Apartamenty Gdańsk stanowią świetną bazę wypadową dla gości chcących skorzystać z bogactwa atrakcji, jakie oferuje to jedno z największych i najpiękniejszych polskich miast. Bliskość zabytków, kawiarni, restauracji i muzeów to gwarancja, że nawet podczas krótkiego city breaku nie uronicie ani chwili na zbędne dojazdy. Dzięki odpowiedniemu wyborowi lokalizacji noclegu stary Gdańsk stanie przed Wami otworem!

Hotele Gdańsk stare miasto – tylko krok do najpiękniejszych zabytków

Podczas wyprawy do Gdańska spacer po starym mieście wypada zacząć od ulicy Długiej i Długiego Targu, czyli dawnych głównych ulic handlowych. To właśnie u ich zbiegu można podziwiać symbol Gdańska – Fontannę Neptuna. I to właśnie w tej części starego miasta można odpocząć w cieniu najpiękniejszych zabytkowych budynków należących niegdyś do najbogatszych mieszczan. Nic, tylko udać się na poranną kawę do jednego z licznych kawiarnianych ogródków i chłonąć niepowtarzalny klimat dawnych wieków!

Na końcu Długiej znajduje się Złota Brama, a tuż obok niej – Jarmark świętego Dominika, gdzie można się zaopatrzyć w skarby, które będą stanowiły miłą pamiątkę po powrocie do domu. Z ulicy równoległej do Długiej można wejść do głównego kościoła starego Gdańska – gotyckiej Bazyliki Mariackiej. W okolicy znajdują się także liczne muzea, a w nich dzieła sztuki światowej klasy, jak średniowieczny Sąd Ostateczny Hansa Memlinga. Dogodnie usytuowane Gdańsk apartamenty sprawią, że tego niepowtarzalnego klimatu nie będziecie musieli zostawić daleko za drzwiami wybranego hotelu.

Gdańsk – apartament w sercu średniowiecznej metropolii

Nie sposób zwiedzić wszystkich zabytków Gdańska jednego dnia – ba, nie wystarczyłby na to pewnie nawet tydzień. Dwór Artusa, Złota Kamienica czy najsłynniejszy europejski żuraw to tylko crème de la crème gdańskich atrakcji. Apartamenty Gdańsk stare miasto pozwolą na wypoczynek w bliskości tych wszystkich pięknych miejsc i na skorzystanie z bogatej oferty restauracji i barów. Obiad nad brzegiem Motławy, z widokiem na Żuraw? Proszę bardzo. Wieczorny drink pod gwiazdami? Świetny plan!

Warto zapewnić sobie noclegi w Gdańsku w lokalizacji pozwalającej na cieszenie się tymi małymi przyjemnościami, które w ostatnim czasie nie były dla nas zupełnie oczywiste. Spacer po gdańskim starym mieście nocą, z kawałkiem pizzy w ręku, zakończony w ogródku z widokiem na rzekę lub piękną architekturę może dołączyć do kolekcji ciekawych wspomnień z tego miasta. A przy okazji można wspomóc stającą na nogi po ciężkiej zimie branżę gastronomiczną.

Noclegi w Gdańsku – miasto i morze na wyciągnięcie ręki

Gdańsk to także Bałtyk – choć aby dotrzeć ze starego miasta na wybrzeże, trzeba przygotować się na dłuższy spacer. Nagrodą są jednak niekończące się plaże: te prowadzące w stronę Gdyni, na zachodzie miasta, i te kończące się ujściem Wisły, we wschodniej dzielnicy, na Wyspie Sobieszewskiej. Wyprawa na oglądanie wschodu lub zachodu słońca to kolejny świetny pomysł na weekend w Gdańsku. Podobnie jak poszukiwanie bursztynów, które przy odpowiedniej pogodzie Bałtyk wyrzuca o każdej porze dnia i nocy! W niektórych bursztynach można znaleźć zatopione igły pradawnych sosen, a nawet owady! Niezależnie więc od tego, czy bardziej ciągnie Was do natury, czy do miejskich przygód, noclegi w Gdańsku są świetnym wyborem na dłuższe i krótsze wakacje.

Gdańsk – apartamenty, w których poczujesz się zaopiekowany

Świetnie położone noclegi w Gdańsku to podstawa udanego city breaku. W tym intensywnym dla nas wszystkich okresie często brakuje czasu na odpoczynek, podczas krótkich wakacji nie warto więc tracić ani chwili na dojazd do najważniejszych punktów miasta.

Wszystkie apartamenty Sun & Snow gwarantują spełnienie najwyższych standardów higieny. Dzięki przestrzeganiu rygorystycznych procedur bezpieczeństwa COVID-19 goście wybierający noclegi w apartamentach Sun & Snow mogą bezpiecznie zażywać relaksu i spać spokojnie w maksymalnie wygodnych warunkach.

Similar Posts