Zakupy

Drzewo oliwne w perfumach

Drzewo oliwne w perfumach

Nuty drzewne to jedne z najpopularniejszych w perfumach. Odnaleźć można je zarówno w tych męskich, jak i damskich. Zazwyczaj goszczą one w nucie bazy, czyli tej podstawowej. Wyczuwalna jest ona po ok. 20 minutach, choć nie jest intensywna, to decyduje o całym charakterze kompozycji zapachowej. W nucie bazy można znaleźć wiele różnych drzewnych aromatów. Jednym z nich jest drzewo oliwne? Jak pachnie i w których perfumach występuje?

Drzewo oliwne- charakterystyka

Oliwka europejska jest wiecznie zielonym drzewem owocowym. Pochodzi z basenu Morza Śródziemnego, Azji i Afryki. Na tych obszarach uprawiana jest od tysięcy lat. Doceniana jest przede wszystkim za swoje odżywcze i zdrowotne właściwości. Z oliwki europejskiej uzyskuje się m.in. oliwę z pierwszego tłoczenia. Owoce tego drzewa mają jednak zastosowanie nie tylko w kuchni czy medycynie ludowej, ale także w kosmetyce i branży pięknych zapachów. Olejek z oliwek to częsty składnik kremów nawilżających, mydeł, produktów do oczyszczania twarzy czy pielęgnacji włosów. Często można go też spotkać w perfumach.

Jak pachną perfumy z drzewem oliwnym?

Drzewko oliwne nie pachnie tak intensywnie i wyraziście jak sosna czy świerk, ale w pięknych pachnidłach nadal można wyczuć jego zapach. Odszukać można go, chociażby w dostępnych na perfumeria.pl/collections/bottega-veneta oraz w tago propozycjach marki Bottega Veneta. Ukrywają one w sobie delikatny, wytrawny, drzewny zapach szorstkiej kory drzewa oliwnego. Dodanie tego zapachu do kompozycji sprawia, że całość jest odbierana jako zielono – ziołowa.

Na rynku pięknych zapachów nie brakuje też perfum, które pochylić mogą się mocniejszym, skondensowanym i ostrzejszym zapachem świeżo wyciśniętej oliwy. Jest to efektem tego, że jednym ze składników kompozycji jest olejek wytwarzany z owoców i kwiatów drzewa oliwkowego. Szukając takich aromatów, warto sięgnąć po Gucci Pour Homme II, zawierający w bazie drewno oliwki i zmysłowy, skórzano-przyprawowy, Armani Code z kwiatem oliwki.

Damskie perfumy z drzewem oliwkowym

Przyjęło się, że nuty drzewne to te typowe dla pachnideł męskich. Tymczasem zapach drzewa oliwkowego często spotykany jest w damskich perfumach. Zapachem, którym można go wyczuć jest kultowy Versense Versace. Drzewo oliwne w nucie bazy towarzyszą zapachowi piżma, cedru virginia, drzewu sandałowemu. Kobiecym, intensywnie drzewnym zapachem jest też Island Capri Michael Kors. Leśne aromaty wyczuwalne są zaraz po otwarciu buteleczki i wyrażone są woniami cyprysa, gorzkiej pomarańczy, bazylii oraz bergamotki. W nutach serca pojawiają się kwiaty, którym charakter nadaje akordy nuty bazy: drzewo oliwne, mech dębowy i skóra.

Similar Posts