Turystyka

Co robić w górach zimą, kiedy nie jeździsz na nartach?

Co robić w górach zimą, kiedy nie jeździsz na nartach?

Nie wszyscy muszą umieć jeździć na nartach, za to każdy może wybrać się w góry. Jest tam co robić, nawet jeśli nie uprawia się typowo zimowych sportów. Wiele atrakcji dla dorosłych, ale i dla dzieci, oferują Beskidy na czele z Istebną. Co więc można robić zimą w górach, jeśli nie ma się talentu do szusowania?

Zima w górach to nie tylko narty

Polskie regiony turystyczne z górami w tle są bardzo dobrze przystosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających turystów. Ci, którzy nie potrafią jeździć na nartach, nie muszą martwić się o to, że w górach nie będą mieli co robić. Kuligi, skutery śnieżne czy nawet paintball to pomysły na zimowe atrakcje w Istebnej, z których chętnie korzystają dorośli. Przyjrzyjmy im się bliżej.

Zimowe kuligi w Istebnej

Zimowe kuligi w tak malowniczej miejscowości jak Istebna z pewnością pozostaną niezapomniane. Najważniejsze, by dopisała pogoda i pojawił się śnieg. Wówczas zorganizować można przejazd saniami ciągniętymi przez konie, ognisko, tańce w środku lasu, a to wszystko w obecności góralskiej kapeli, która umili wieczór skocznymi piosenkami.

Paintball w zimie

Paintball to bardzo popularna atrakcja wybierana przez grupy znajomych lub przez firmy. Okazuje się, że można zrealizować ją również w zimie. W Istebnej takie rozgrywki można przeprowadzić w ośnieżonym lesie, w specjalnie przygotowanym do tego labiryncie. Wcale nie trzeba mieć świetnej kondycji, aby zdecydować się na paintball. Jeśli stronimy od jazdy na nartach, gra w paintball, realizowanie różnych jej scenariuszy, może być świetną alternatywą w zimowy dzień.

Skutery śnieżne w Istebnej

Istebna to nie tylko atrakcyjne kuligi. Osoby, które chcą odczuć więcej adrenaliny, mogą zdecydować się na jazdę skuterami śnieżnymi. Firmy, które zajmują się organizacją takich atrakcji, oferują przejazdy zarówno dla grup zorganizowanych, jak i dla indywidualnych chętnych. Istnieje możliwość zaplanowania wycieczki skuterami śnieżnymi dla rodzin lub dla firm.

Parki linowe zimą

Jak się okazuje, parki linowe popularne są nie tylko wiosną i latem. Z powodzeniem można z nich korzystać także zimą. Parki dostosowane są do osób w różnym wieku, trasy obejmują kilka poziomów zaawansowania uczestników. Pokonywać trasy mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Wszyscy są odpowiednio wyszkoleni przed wejściem „tor przeszkód”, by zachować maksymalne bezpieczeństwo. Wykwalifikowani instruktorzy nadzorują poczynania uczestników przez cały czas. Warto zimą wybrać się do parku linowego, żeby zobaczyć, w jakich pięknych miejscach są one zbudowane, co szczególnie widać właśnie w Istebnej, zwłaszcza jeśli spadnie śnieg.

Zimowe marsze na orientację

Jeśli nie przepadamy za nartami, możemy zdecydować się na zimowe marsze na orientację. Są one organizowane w lesie, gdzie wcale nie jest tak łatwo rozwiązać poszczególne zadania, kiedy drzewa pokryte są białym puchem. Podczas takiego marszu uczestnicy są wyposażeni w mapy i kompasy, a ich zadaniem jest odnalezienie konkretnych punktów. Największym utrudnieniem jest limit czasowy, podczas którego należy wszystkie zadania wykonać.

undefined

Similar Posts