Biznes

Split Payment – jak wystawiać faktury z MPP?

Split Payment - jak wystawiać faktury z MPP?

Przedsiębiorcy podczas prowadzenia własnej działalności mogą spotkać się z różnymi przepisami w zakresie wystawiania faktur. Zmienność regulacji powoduje, że trudno odnaleźć się we wszystkich wprowadzanych modyfikacjach. Z pomocą może przyjść dobry program do fakturowania, który powoli fakturować w zgodnie z obligatoryjnymi przepisami.

Jak znaleźć najlepszy program dla swojej firmy?

Szukając programu do fakturowania z pewnością trzeba dobrze przetestować oferowane funkcjonalności. Tylko w ten sposób przedsiębiorca sprawdzi czy przygotowane opcje będą wykorzystane w jego działalności. Przyjrzyjmy się programowi, z którym jak wskazuje producent wystawianie faktur jest proste. Mowa o aplikacji Faktura Small Business. Program ten można pobrać za darmo ze strony producenta: https://www.mega-tech.com.pl i przetestować tym samym jego funkcjonalności. Opcji jest dużo, jednak nie są one nieczytelne. Użytkownik bez trudu odnajdzie to, czego szuka dzięki intuicyjnemu rozmieszczeniu przycisków.

Zgodność z przepisami prawnymi

Jak podaje producent programu Faktura Small Business – Mega-Tech, ten program do wystawiania faktur jest zgodny z aktualnymi przepisami i na bieżąco modyfikowany, jeżeli mają miejsce jakieś modyfikacje prawne. Program jest więc dostosowany do przygotowania Jednolitych Plików Kontrolnych (JPK_VAT, JPK_FA) oraz wystawiania faktur z użyciem mechanizmu podzielonej płatności (MPP), czyli tzw. Split payment. Oprogramowanie pozwala wiec przygotować podstawowe faktury w zgodnie z aktualnymi regulacjami.

Wielu użytkowników a fakturowanie

Oprogramowanie oferowane przez Mega-Tech udostępnia również możliwość pracy wielostanowiskowej. Oznacza to, że korzystających w programu może być wielu, na różnych urządzeniach i w jednym czasie. Opcja ta jest możliwa dzięki utworzeniu wspólnej bazy danych. W ten sposób korzystający z programu mają dostęp do aktualnych i wprowadzanych danych. 

Jak wystawić fakturę ze Split Payment w Faktura Small Business?

Wystawianie faktur w programie Faktura Small Business jest bardzo proste. Wystarczy wybrać odpowiedni dokument np. fakturę VAT. Następnie należy wypełnić wyświetlony szablon potrzebnymi i wymaganymi informacjami, które są obligatoryjne w przypadku wystawiania faktury VAT. W przypadku gdy dojdzie do przekroczenia kwoty 15 000 zł brutto oraz przedmiot transakcji znajduje się na liście z załącznika nr 15 do ustawy o VAT, wówczas przedsiębiorca musi wystawić fakturę ze split payment. Aby odpowiednia informacja była widoczna na fakturze VAT wystarczy w programie tylko zaznaczyć właściwy checkbox: „Mechanizm podzielonej płatności”.

Zastanawiając się nad wyborem programu do fakturowania, który będzie zgodny z przepisami na rok rok 2020, z pewnością warto rozważyć propozycję od Mega-Tech. Wybór programu Faktura Small Business Handel to gwarancja prostego i w pełni funkcjonalnego fakturowania.

Similar Posts