Technologia

Tablety poleasingowe – dla kogo?

Tablety poleasingowe - dla kogo?

Urządzenia poleasingowe stają się coraz popularniejsze. To zasługa atrakcyjnych cen takich sprzętów i ich wysokiej jakości. Wśród różnych urządzeń poleasingowych można znaleźć także tablety. To poręczne urządzenia, które często są używane do pracy w terenie, a także w podróży. Pomimo tego, że ich cena jest dużo niższa niż laptopów czy smartfonów, to za markowy tablet trzeba niemało zapłacić. Alternatywą może być tablet poleasingowy.

Tablety poleasingowe to idealne rozwiązanie dla osób potrzebujących urządzenia niezawodnego, dobrego jakościowo i wytrzymałego. Sprzęty takie są produkowane na potrzeby firm, dlatego ich klasa, jakość i parametry są ustalane indywidualnie i muszą być dostosowane do najcięższej pracy. Po zmontowaniu trafiają do korporacji, gdzie są użytkowane w ramach umowy leasingu. Następnie po jej zakończeniu firma zamawia nowe urządzenia, a te leasingowane są ponownie sprzedawana na rynku wtórnym. 

Jak dobrać tablet do potrzeb?

Decydując się na tablet poleasingowy, należy jego wybór rozpatrzyć pod kątem przeznaczenia. W tym celu warto się zastanowić, do czego i przez kogo urządzenie będzie używane. Jeśli będziemy je wykorzystywać do gier mobilnych, wtedy musi mieć wydajny procesor i układ graficzny oraz dużą pamięć RAM. Gdy natomiast zamierzamy go używać w pracy, wtedy warto wybrać sprzęt solidny, prosty w obsłudze i funkcjonalny. W przypadku, gdy potrzebujemy tabletu jako nawigacji, wtedy lepiej zdecydować się na mniejsze urządzenie z czytelnym ekranem i wbudowanym modułem GPS.

Tablet poleasingowy – parametry i system operacyjny

Bardzo istotną kwestią w tablecie jest wybór systemu operacyjnego. Obecnie na rynku w tych urządzeniach instalowane są trzy rodzaje oprogramowania. Najpopularniejszym z nich jest Android, który jest wszechstronny i oferuje dostęp do dużej bazy programów. Na urządzeniach marki Apple instalowane jest iOS – to program wydajny i słynący z doskonałej optymalizacji. Tablety produkowane przez Microsoft korzystają z mobilnej wersji systemu Windows, która jest bardzo przydatna w pracy.

Wybierając tablet, należy zwrócić uwagę na jego parametry jak ilość rdzeni i częstotliwość taktowania procesora, przekątna ekranu, rodzaj matrycy, rozdzielczość, pamięć RAM oraz dostępność modułów łączności bezprzewodowej (Wi-Fi, Bluetooth, LTE). Tablety poleasingowe można bez problemu znaleźć w sklepach oferujących sprzęt poleasingowy (np. Laurem.pl).

Tablety poleasingowe wyróżniają się bardzo wysoką wydajnością, a także bezawaryjnością, która w przypadku sprzętu elektronicznego odgrywa istotną rolę. Kilkuletnie urządzenia klasy biznes mogą dorównać nowym tabletom dostępnym w sprzedaży konsumenckiej.

Similar Posts