Finanse

Kredyt gotówkowy online – bezpieczny kredyt w czasach pandemii

Kredyt gotówkowy online – bezpieczny kredyt w czasach pandemii

Najlepszy kredyt gotówkowy powinien być nie tylko tani. Dziś, w czasach pandemii COVID-19, równie ważne co niskie koszty pozostaje bezpieczeństwo. Jak pożyczyć pieniądze niedrogo, szybko i bezpiecznie? Podpowiadamy.

Pandemia COVID-19 na dobre zmieniła codzienność Polaków – osłabiła gospodarkę, pogłębiła inflację i sprawiła, że mieszkańcy naszego kraju zaczęli obawiać się o przyszłość. Kiedy wraz z początkiem jesieni druga fala rozgościła się u nas na dobre, a liczba zachorowań dynamicznie rosła, wiele osób zrezygnowało ze zbędnych aktywności, w miarę możliwości pozostając w domach. Pomimo trudnych warunków codzienność toczy się jednak w miarę normalnym rytmem – większość firm prowadzi działalność w normalnym trybie (choć personel często pracuje zdalnie), dzieci kontynuują naukę online, a Polacy nie zrezygnowali z zakupów. Zwłaszcza teraz, przed świętami.

 

Przedświąteczne zakupy w czasie pandemii

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę badawczą OpinionWay w tym roku, aż 64% Polaków planuje zakup prezentów przez internet. Największy odsetek (71%) osób, które kupią podarki online, to te w wieku 18-29 lat. Zaraz za nimi plasują się konsumenci w wieku 30-39 lat (70%). Co ciekawe, chęć zakupów przez internet zadeklarowało aż 58% osób w wieku 50-59 lat i 57% respondentów w wieku 60+ (57%)! Korzystanie z wirtualnej przestrzeni jest dziś więc zdecydowanie powszechniejsze, niż mogłoby się wydawać, zwłaszcza wśród najstarszych Polaków. Potrzebujesz pieniędzy na sfinansowanie bożonarodzeniowych prezentów, codziennych wydatków lub dóbr, o których skrycie marzyłeś? Warto zatem rozważyć tani kredyt gotówkowy, jeśli nie dysponujesz gotówką. Na co zwrócić uwagę, aby pożyczyć pieniądze bezpiecznie, zwłaszcza teraz, w czasie pandemii?

 

Jak pożyczyć pieniądze bezpiecznie?

Jeśli zależy ci na tym, aby zaciągnięcie kredytu gotówkowego była maksymalnie bezpieczne, wybierz bank, który pozwala przeprowadzić całą procedurę w 100% online, bez konieczności wizyty w oddziale banku. Sprawdź także, jakie narzędzia stosuje, aby proces wnioskowania był wygodny i bezpieczny dla obu stron.

 

Przykład

Powszechnie stosowanym przez banki sposobem na zapewnienie takim transakcjom najwyższego bezpieczeństwa jest konieczność weryfikacji danych przez kredytobiorcę. Taką procedurę stosuje m.in. Santander Consumer Bank – bank od kredytów, oferujący kredyt gotówkowy online. W przypadku pozytywnej decyzji banku i akceptacji warunków kredytu przez kredytobiorcę ma on obowiązek potwierdzenia swojej tożsamości. Może to zrobić, przesyłając na wskazane przez Santander Consumer Bank konto przelew w wysokości 1 zł z innego należącego do siebie rachunku. Taka procedura pozwala wyeliminować ryzyko oszustw i nadużyć polegających na zaciągnięciu kredytu na wyłudzone lub wykradzione dane osobowe. Tym samym skutecznie zabezpiecza zarówno bank, jak i wnioskującego, pomimo braku jego fizycznej obecności w placówce.

 

Możliwość pożyczenia pieniędzy online to ważna, lecz niejedyna zaleta atrakcyjnego kredytu gotówkowego. Analizując oferty poszczególnych banków, zwróć uwagę także na:

  • koszty, a zwłaszcza wskaźnik RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania kredytu. To właśnie on precyzyjnie pokazuje, ile w ciągu roku zapłacisz za każdy pożyczony tysiąc złotych. Zawiera w sobie bowiem nie tylko odsetki, ale także wszystkie inne koszty okołokredytowe, np. prowizję czy koszt ewentualnego ubezpieczenia;
  • tempo rozpatrzenia wniosku. Jeśli zależy ci na szybkim przelewie, przed złożeniem wniosku koniecznie sprawdź, jak do kwestii wypłat podchodzi bank. Choć wiele zależy od parametrów konkretnego kredytu gotówkowego, zdecydowanie lepiej wybrać ten, który deklaruje, że środki wypłaci w ciągu doby, a nie dwóch czy trzech;
  • dostępność dodatkowych opcji, np. atrakcyjnego ubezpieczenia assistance. Zawierając umowę przy okazji kredytu, masz szansę zapłacić za nie naprawdę niewiele. A możliwość skorzystania z profesjonalnego medycznego czy technicznego wsparcia, zwłaszcza w obliczu nieprzewidzianych okoliczności, okaże się na wagę złota.

Similar Posts