Technologia

Dlaczego zakup smartfona powinien się opierać o rozbudowany research i badanie potrzeb?

Dlaczego zakup smartfona powinien się opierać o rozbudowany research i badanie potrzeb?

Dlaczego zakup smartfona powinien się opierać o rozbudowany research i badanie potrzeb?

 

Bez wątpienia XXI w. kojarzony jest z bardzo szybkim rozwojem technologii, a także powszechnym do niej dostępem. Objawia się to, między innymi, poprzez smartfony – wyjątkowe telefony komórkowe, które w dzisiejszych czasach posiada praktycznie każdy. Te niewielkich rozmiarów urządzenia skupiają w sobie wiele jakże ważnych elementów naszego życia. Trudno więc się dziwić, że stając przed zakupem nowego smartfona, staramy się podjąć jak najlepszą decyzję…

 

  1. Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego smartfona w 2021?
  2. Jaki system operacyjny wybrać w smartfonie?
  3. Jaki smartfon wybrać, jeśli chodzi o aparat?
  4. Co powinien posiadać dobry smartfon?

 

Każdy z nas jest inny, posiadamy odmienne upodobania, jak i wymagania, co przekłada się również na sprzęt elektroniczny, jak komputery czy smartfony. Telefon, którym zachwyca się większość użytkowników, plasując się na wyższej półce cenowej, niekoniecznie będzie dla nas odpowiedni – nie wykorzystamy pełni jego możliwości. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb oraz tego, do czego smartfona będziemy używać. Właśnie dlatego tak ważne jest przygotowanie się do kupna nowego urządzenia…

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego smartfona w 2021?

 

Zaledwie w ciągu kilku lat smartfony zmieniły się prawie że nie do poznania. I nie chodzi tutaj o ich zewnętrzny wygląd, ale o możliwości, jakie nam oferują. W rozpoczynającej się trzeciej dekadzie tego stulecia są to prawdziwe centra dowodzenia, za pomocą których możemy zrobić praktycznie wszystko. Dlatego też w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na funkcje, jakie oferuje nam dany smartfon. Szczególnie istotnymi parametrami są:

  • typ procesora,
  • pamięć RAM,
  • wbudowana pamięć (od której zależeć będzie ilość danych, które zapiszemy, np. zdjęć czy aplikacji),
  • wielkość wyświetlacza,
  • oraz rodzaj aparatu (przedniego i tylnego).

Należy mieć przy tym świadomość, że im wyższe parametry, tym więcej przyjdzie nam zapłacić za smartfona, na co wpływ będzie miała również sama marka urządzenia. Dobrym przykładek zróżnicowanej oferty smarfonów, przystosowanej do każdego użytkownika, jest sklep: https://www.neonet.pl/smartfony-i-navi/smartfony.html.

 

Jaki system operacyjny wybrać w smartfonie?

 

System operacyjny jest kolejną istotną, wręcz kluczową kwestią, na którą należy zwrócić uwagę. I choć w tym przypadku szybko przekonamy się, że wybór mamy dość ograniczony, system operacyjny niejako zdefiniuje nasze przyszłe możliwości. Do zdecydowanie najpopularniejszych systemów należą: Android (który wykorzystuje cały szereg producentów jak Samsung, LG, Sony czy Xiaomi) oraz iOS (autorski system firmy Apple). I mimo że znajdziemy tyle samo zwolenników, co przeciwników każdego z tych systemów, warto pamiętać, że oba posiadają całkowicie odmienne cechy charakterystyczne, w tym i wady. Smartfony z Androidem oferują niezliczoną wręcz ilość aplikacji, jak i szeroką personalizację. Z kolei iOS to wysoki poziom bezpieczeństwa, niezawodność, a także wieloletni czas pracy bez opóźnień.

Istnieją również smartfony z autorskimi systemami producenta. Część z nich jest prawdziwie warta uwagi, choć ich minusem jest brak dostępu do niektórych popularnych aplikacji.

 

Jaki smartfon wybrać, jeśli chodzi o aparat?

 

Dzisiejsze smartfony zastępują nam aparaty cyfrowe, czemu trudno się dziwić. Ich możliwości są zadziwiająca, a najnowsze modele przewyższają nawet najśmielsze oczekiwania zaledwie sprzed kilku lat. Co jednak istotne, aparat jest jednym z elementów, które znacząco podwyższają lub też obniżają cenę za telefon. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekujemy – czy robimy dużo zdjęć oraz czy potrzebna jest nam najwyższa ich jakość. Smartfony z najwyżej półki, tzw. flagowce, proponują nawet kilka aparatów wysokiej jakości zamontowanych na tylnej obudowie, a także elektroniczną stabilizację obrazu. Dzięki temu wykonywane zdjęcia będą w pełni profesjonalne, oddając piękno fotografowanego otocznia. Jeśli jednak nie mamy takich potrzeb czy aspiracji, warto wybrać model z jednym bądź dwoma aparatami, co realnie przełoży się na cenę smartfona.

 

Co powinien posiadać dobry smartfon?

 

Jeśli już wiemy, jaki smartfon będzie dla nas odpowiedni, zastanówmy się o dodatkowych udogodnieniach, które wpłyną nie tylko na funkcjonalność zakupionego sprzętu, ale i rozrywkę. Do niezwykle praktycznych, zwłaszcza dzisiaj, funkcji należy NFC. Pozwala ona na płatność zbliżeniową telefonem (po dodaniu do niego karty płatniczej), ale również na szybkie połączenie z innymi bezprzewodowymi urządzeniami, jak słuchawki. Nie mniej ważna okaże się bateria. To od jej pojemności zależy, jak często będziemy musieli ładować telefon (stacjonarnie lub poprzez powerbanka). Jeśli więc wiemy, że ze smarfona będziemy korzystać przy każdej możliwej okazji, wybierzmy model z pojemną baterią (około 4000 mAh). Tego typu smartfonów, spełniające wszystkie powyższe wymagania, należy szukać w renomowanych sklepach, jak wspomniany: https://www.neonet.pl/.

Similar Posts