Zakupy

Materace sprężynowe – charakterystyka

Materace sprężynowe - charakterystyka

Wybór materaca sprężynowego do sypialni nie jest łatwą sprawą. Na polskim rynku działa wiele marek, które posiadają w swoich ofertach ciekawe modele, wśród których trudno jest dokonać wyboru. Materace Janpol wyróżniają się na tle innych, warto jednak dokładniej przyjrzeć się samej kategorii materaców sprężynowych. 

Dlaczego materac sprężynowy?

Jeszcze kilkanaście lat temu materace sprężynowe kojarzyły się przede wszystkim ze skrzypieniem łóżka i wystającymi sprężynami. Dzisiaj można już o tych niechlubnych obrazkach z przeszłości zapomnieć, ponieważ materace, które obecnie cieszą się uznaniem wśród klientów sklepów meblowych są tworzone w zupełnie innych technologiach. Na szczególną uwagę zasługują materace kieszeniowe, takie jak na przykład materac hybrydowy Tempur. 

Standardowe materace kieszeniowe charakteryzują się tym, że posiadają kilkadziesiąt sprężyn zapakowanych w osobne kieszenie. Dzięki temu idealnie dopasowują się do kształtów swoich użytkowników, równomiernie rozkładając ciężar ich ciał i zapewniając im optymalne podparcie. Mają kilka stref twardości (dzięki różnej długości sprężyn), dlatego świetnie sprawdzają się w przypadku osób borykających się z bólami poszczególnych części kręgosłupa.

Na tle materaców kieszeniowych wyróżniają się materace Janpol, które posiadają bardzo trwałe i solidne sprężyny wykonane z materiałów odpornych na korozję. Co więcej na 1 metrze kwadratowym materaca rozmieszczonych jest 250 sprężyn, a w materacach MultiPocket aż 500 sprężyn. Warto też zwrócić uwagę na materac hybrydowy Tempur, który wyposażony jest w mikrosprężyny Precision. 

Materace sprężynowe czy piankowe?

Popularność materacy kieszeniowych stale rośnie. Jednak największym uznaniem wśród klientów cieszą się materace piankowe. Tak naprawdę trudno jednak jednoznacznie określić, który rodzaj materacy jest lepszy, ponieważ wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. 

Na co zwrócić uwagę, kupując materac?

Zakup materaca do sypialni to poważna sprawa, dlatego warto zrobić sobie listę rzeczy, na które zwrócić uwagę podczas zakupów. 

Po pierwsze rodzaj: pianka czy sprężyny. 

Po drugie twardość.

Po trzecie rozmiar. 

Po czwarte rodzaj pokrowca: materiał oraz możliwość zdjęcia poszycia w celu wyprania.

Materace Janpol wyróżniają się na tle innych. Mowa tu w końcu o polskiej marce, która wielokrotnie była nagradzana przez ekspertów. Na uwagę zasługują również materace firmy Tempur, w tym materac hybrydowy Tempur, który łączy zaawansowane technologie oraz materiały. 

Materace sprężynowe – dlaczego warto?

Materac sprężynowy to gwarancja wygody snu. Idealnie dopasowuje się do kształtu ciała swojego użytkownika. Daje mu równomierne podparcie, pozwalając ciału w pełni się zregenerować podczas nocnego wypoczynku. Jest cichy, dzięki czemu nawet osoby, które mają niespokojny sen i często zmieniają pozycję podczas snu, nie będą musiały przejmować się nieprzyjemnym skrzypieniem łóżka. To komfort dla ciała i ducha. Osoby użytkujące tego typu materace budzą się wypoczęte i w dobrych humorach, pełne energii na nadchodzący dzień. 

 

Similar Posts