Zakupy

Poznaj skuteczne sposoby pakowania prezentów!

Poznaj skuteczne sposoby pakowania prezentów!

Metod pakowania może być tak wiele, jak rodzajów prezentów. Warto nauczyć się co najmniej kilku technik, by w prosty sposób podnieść wartość upominku. Nie wszystkie są proste. Można oczywiście kupić ozdobną torebkę albo pudełko, które zostało wyposażone w kokardkę. Oczywiście nie przy każdej okazji i nie do każdego upominku będzie to najwłaściwsze rozwiązanie. Czasem niezbędne jest użycie różnego rodzaju papieru albo przezroczystej folii. Zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim poradnikiem umiejętnego pakowania prezentów!

Prezenty w pudełku – zacznijmy od czegoś prostego!

Regularny kształt sprawia, że opakowania na prezent znajdujący się już w prostokątnym pudełku nie będziemy formować z mozołem. Ważne jednak, by zmierzyć odpowiednią ilość papieru, którego chcemy użyć. Połóż duży, prostokątny fragment na stole, a na nim upominek. Wzdłuż dłuższych boków obie części muszą na siebie nachodzić – zaznacz ołówkiem, gdzie wykonać cięcie. To samo musisz sprawdzić przy krótszych bokach. Następny etap to naciągnięcie papieru w odpowiednie miejsca i przyklejenie go do pudełka. Kluczowe jest precyzyjne dociśnięcie tych kawałków, które znajdują się przy bokach o mniejszej powierzchni i dokładne ich doklejenie. Pamiętaj, by skontrolować miejsca, w których mogą wystąpić prześwity. Takie opakowanie na prezent może zostać uzupełnione estetycznym sznurkiem lub tradycyjną kokardą – wiązaną lub przyklejaną. 

Wyższa szkoła jazdy – czyli pakujemy prezent o nieregularnym kształcie

Kupiłeś upominek, który w swym kształcie jest daleki od prostopadłościanu? Opakowania na prezent tego rodzaju to zazwyczaj różne rodzaje folii. Zanim jednak umieścisz w niej podarunek, musisz go najpierw położyć na arkuszu brystolu. Obrysuj za pomocą ołówka przygotowywany prezent, a następnie wytnij zaznaczoną powierzchnię twardego papieru. Będzie on stanowił podstawę, więc całość należy jeszcze przenieść na kwadratowy fragment folii. Złap za rogi i pospinaj je nad najwyższym punktem upominku. Uważaj, by tektura, którą wykorzystałeś jako “podium” nie zgięło się zbytnio – jeśli tak się stanie, pakunek straci estetyczny wygląd. Opakowanie na prezent tego rodzaju sprawdza się zwłaszcza w przypadku koszy z upominkami.

Czy musisz robić to samemu? 

Nie każdy lubi pakować podarunki. To zrozumiałe – tą umiejętność wykorzystujemy bardzo rzadko, więc mało kto jest w niej naprawdę dobry. Na szczęście coraz częściej przy zakupie można wybrać opcję przygotowania opakowania na prezent. Niektóre sprawy lepiej oddać w ręce profesjonalistów.

Similar Posts