Praca

Pasta do mycia rąk dla mechaników

Pasta do mycia rąk dla mechaników

Mechanicy samochodowi, a także pracownicy sektora przemysłu ciężkiego narażeni są na codzienne zabrudzenia w postaci smarów, olejów i tłuszczy. Dokładne umycie rąk po skończonej jest konieczne ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. Substancje drażniące, które przedostają się do wewnętrznych warstw skóry mogą powodować alergie, podrażnienia, a nawet zawodowe choroby skóry. Jak sobie poradzić z uporczywym, zaschniętym brudem?

Trójstopniowa pielęgnacja skóry dłoni

W przedsiębiorstwach produkcyjnych warto wprowadzić trójstopniową pielęgnację skóry dłoni, która obejmuje kremy ochronne stosowane przed pracą, środki czyszczące w postaci mydeł i past bhp oraz kremy do rąk

Kremy stosowane przed pracą tworzą na skórze warstwę ochronną, która zapobiega wchłanianiu się substancji szkodliwych oraz ułatwia późniejsze umycie rąk.

Środki czyszczące takie jak mydła  w pianie i płynie pasty BHP usuwają zabrudzenia z dłoni. Rodzaj środków czyszczących należy dobierać w zależności od rodzaju zabrudzeni (lekkie, ciężkie), a także od rodzaju substancji, np. tłuszcze, oleje, czy farby.

Kremy pielęgnacyjne stosowane po zakończonej pracy pomagają odbudować warstwę ochronną skóry, nawilżają oraz łagodzą podrażnienia.

Właściwości past BHP

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów past BHP, dlatego przed kupnem warto poczytać o ich właściwościach oraz składzie, aby dobrać produkt odpowiedni dla naszych potrzeb.

Do lekkich zabrudzeń przemysłowych polecana jest pasta mydlana, która nadaje się także do prania odzieży, np. zabrudzonych rękawów kombinezonu roboczego.

Do średnich i ciężkich zabrudzeń warto sięgnąć po pastę ze ścierniwem, która zmyje nawet uporczywy i zaschnięty brud. Naturalne środki ścierające używane w pastach nie tylko dokładnie myją, nie podrażniając naskórka, ale także są ekologiczne – drobinki ścierające całkowicie się rozpuszczają i nie zatykają rur.

Pasta BHP to silny środek, którego celem jest przede wszystkim dokładne umycie dłoni, dlatego warto zwrócić uwagę na obecność w składzie substancji pielęgnacyjnych. Takie składniki jak gliceryna czy glikol propylenowy nawilża skórę dłonie i wzmacnia jej naturalną barierę ochronną, dzięki czemu produkt może być używany na co dzień bez obaw o podrażnienia.

Pasta BHP – jaką wybrać?

Wśród wielu dostępnych na rynku past BHP należy wybrać taką, która jest dostosowana do potrzeb naszych i naszych pracowników. Oprócz sprawdzenia ceny, właściwości i składu warto zwrócić uwagę na dodatkowe informacje, czyli, czy np. może być stosowana w przemyśle spożywczym, jeżeli taki właśnie jest sektor, w którym pracujemy, lub czy ma wszystkie odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Polecamy także zamontowanie dozowników do past bhp, które zwiększają bezpieczeństwo i higienę stosowania. Dozowanie odbywa się bez kontaktu z produktem, w przeciwieństwie do past w wiaderka, w którym trzeba zanurzyć rękę, aby nabrać pastę, zanieczyszczając tym samym całe opakowanie.

Jeżeli poszukujesz odpowiedniego produktu dla siebie lub swojego przedsiębiorstwa, zapraszamy do sklepu internetowego Pasty i Kremy.

 

Similar Posts