Lifestyle

Jak zgrać parking na lotnisku z odlotem / przylotem?

Jak zgrać parking na lotnisku z odlotem / przylotem?

Organizacja i zgranie wszystkich elementów podróży to dla wielu osób duże wyzwanie. Jeśli wyjeżdżamy w celach prywatnych, niestety sami jesteśmy odpowiedzialni za dojazd na lotnisko, bilety, formalności związane z lotem, rezerwację hotelu w miejscu docelowym, wypożyczenie auta itp. (lista jest naprawdę długa). Warto poznać najlepsze narzędzia, które pozwalają dokładnie zorganizować zarówno wylot, jak i powrót. Jednym z nich jest m.in. Parkos.

 

Rezerwacja pokoju noclegowego lub zakup biletów lotniczych to nic nowego i skomplikowanego. Przez internet możemy również wynająć samochód w zaledwie kilka minut. Co zrobić z naszym pojazdem na okres podróży? Nie zostawimy go przecież na parkingu miejskim lub w miejscu publicznym, gdzie może zostać zniszczony, lub nawet skradziony. System Parkos i możliwość rezerwacji parkingu to rozwiązanie problemu, które powinno przypaść turystom do gustu. 

Jak rezerwować miejsca parkingowe w Parkos?

Na stronie głównej otrzymujesz dostęp do wyszukiwarki. Zaznaczasz w niej miejsce (np. Okęcie Chopina) i czas podróży. Gdy wybrałeś lotnisko parking sam się znajdzie! Dzięki zaawansowanym funkcjonalnościom wystarczy określić datę i lokalizację, by otrzymać pełną listę obiektów, które w danym momencie dysponują wolnym miejscem postojowym. Oszczędzasz w ten sposób mnóstwo czasu na kontaktowaniu się z parkingami, by w większości przypadków otrzymać informację, że akurat w ten dzień mają już wszystko zajęte, lecz za 2 dni coś się znajdzie. 

 

Jesteś już na etapie wyboru obiektu? Wystarczy zapoznać się z warunkami oferty. Jeśli są one satysfakcjonujące, pozostaje przejść do finalizacji. Strona Parkos poprowadzi użytkowników krok po kroku. Posiada ona prosty interfejs, dlatego powinien poradzić sobie z nią dosłownie każdy – nawet osoby bez doświadczenia w zakresie IT. 

 

Płatności za realizację usług można dokonać poprzez portal Parkos lub (jeśli jest taka opcja do wyboru) na miejscu. Czy to bezpieczne? Tak, ponieważ w razie zmiany planów, możesz wycofać swoją rezerwację, a środki zostaną zwrócone w całości. Jedyną rzeczą, o której musisz pamiętać, jest zgłoszenie anulowania rezerwacji nie później niż 24 godziny przed planowanym przyjazdem.

Podaj wszystkie informacje na temat lotu 

W trakcie rezerwacji miejsca parkingowego, musisz podać niezbędne informacje na temat lotu i kilka wiadomości o samej podróży. Zaliczamy do nich m.in.: numer lotu, rodzaj podróży (prywatna, czy służbowa), dzień i godzina przyjazdu na parking.

 

W jakim celu musisz podać wszystkie ww. dane? Ponieważ w trakcie opóźnionego lotu nie możesz kontaktować się z pracownikami parkingu o utrudnieniach. Mogą oni jednak monitorować rozkład lotów, dzięki czemu będą wiedzieć o wszystkich nieplanowanych sytuacjach. Kierowca realizujący usługę parkingową lub bezpłatny transfer nie będzie musieć czekać na Ciebie z nadzieją, że lot ma opóźnienie kilkunastominutowe, a nie kilkugodzinne. 

Similar Posts