Zdrowie i Uroda

Najmodniejsze makijaże tej wiosny – jakie kreski zrobić i jakie odcienie królują w tym sezonie?

Najmodniejsze makijaże tej wiosny – jakie kreski zrobić i jakie odcienie królują w tym sezonie?

Kreska na oku to jeden z trendów, które od lat pozostają w modzie. I chociaż co sezon forma lub kolor tego typu zabiegu makijażowego ulega pewnym zmianom, nigdy nie znika zupełnie. Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia, i to przebudzenie widać także w makijażowych trendach. W tym czasie warto też nauczyć się pracować z eyelinerem. Często zdarza się, że nielubiany przez daną osobę makijaż z kreską po właściwym wykonaniu staje się preferowanym sposobem codziennego malowania. Jaki typ kresek modny będzie tej wiosny i jak zrobić kreskę na oku, która pozwoli osiągnąć spektakularny efekt?

Wiosenne trendy makijażowe – na co się zdecydować?

Wiosną dociera do nas coraz więcej promieni słonecznych. To czas pięknych, jaskrawych i odradzających się barw, które dodają świeżości, witalności, energii i chęci do życia. Wszystko to, co kochamy w wiosennej naturze, znajduje również odzwierciedlenie w najmodniejszych makijażach. To przede wszystkim lekkie stylizacje, pełne rozświetlenia i zadbanej, naturalnej cery, w których królują jaskrawe i pełne barw akcenty, w tym kolorowe kreski na oku.

Intensywna, wyrazista, jak i delikatna kreska na oku będąca wiosennym trendem doskonale współgrać będzie z delikatnym różem na policzkach, ustach i powiekach. Modnym zabiegiem jest również stylizacja brwi. W tym sezonie wystarczy je delikatnie wyczesać ku górze i subtelnie podkreślić żelem. Chociaż wiosenne słońce jeszcze nie opala tak mocno, nie oznacza to, że delikatne muśnięcie opalenizny nie może pojawić się za sprawą bronzera i subtelnego konturowania. Ten trend nadal pozostaje aktualny. Kości policzkowe warto też podkreślić rozświetlaczem z połyskującymi drobinkami.

Kolorowe kreski na oku – jaki produkt wybrać?

Dobór koloru kredki i rodzaju produktu jest kwestią dowolną. Na rynku dostępne są zarówno tradycyjne eyelinery w płynie z miękką i usztywnioną końcówką, jak i wygodne pisaki. Kolorowe kreski na oku w sposób łatwy, precyzyjny i szybki wykonać można kredkami w przeróżnych odcieniach. Są to zarówno kosmetyki w postaci tradycyjnego ołówka, jak i wygodne produkty wysuwane. Szeroki wybór kosmetyków kolorowych do makijażu, w tym eyelinerów i kredek, za pomocą których może być wykonana jaskrawa czy delikatna kreska na oku, dostępny jest w AVON.

Jak dopasować właściwy rodzaj?

Aby móc cieszyć się panującym trendem wiosennym i korzystać z białych, turkusowych, różowych, zielonych, fioletowych i innych kresek o różnym kształcie i grubości, warto dowiedzieć się, jak zrobić kreskę na oku. Pierwszy krok to dopasowanie jej rodzaju do kształtu oka.

W przypadku oczu migdałowych doskonale sprawdzi się rozblendowany delikatnie cień w formie kreski, jak i klasyczne kocie oko. Właścicielki małych oczu powinny natomiast postawić na kreskę typu „jaskółka” i dodatkowo użyć kredki w cielistym odcieniu na linii wodnej, co uwydatni i powiększy oko. Okrągłe oczy świetnie prezentować się będą w kresce namalowanej od połowy powieki.

Jak zrobić kreskę na oku?

Sposobów na narysowanie równych kresek jest wiele. Jednak jak zrobić kreskę na oku szybko i idealnie równo? W tym celu warto wykorzystać wsuwkę z rozwartymi krawędziami, które należy pomalować eyelinerem, a następnie przyłożyć akcesorium do krawędzi oka. Wsuwkę trzeba przytknąć w taki sposób, by dolna, wyprostowana krawędź stanowiła przedłużenie linii wodnej ku górze.

W wyniku tego zabiegu odciśnięty zostanie zaostrzony kontur, który należy wypełnić eyelinerem. Następnie jego górne ramię połączyć trzeba z wewnętrznym kącikiem oka, delikatnie zwężając linię. Tak powstała kreska to model klasyczny i tradycyjny. Po opanowaniu malowania tego typu elementu można zacząć eksperymentować z nieco innym kształtem lub grubością, by znaleźć idealną kreskę dla siebie.

 

Similar Posts