Artykuły Zdrowie i Uroda

Czym jest depilacja laserowa?

Czym jest depilacja laserowa?

Kobiety od zawsze patrzyły na swoje ciało z wielkim krytycyzmem. Panujące w tej kwestii trendy są uzależnione kulturowo, ale ze względu na globalizację w większości krajów rozwiniętych panują podobne zwyczaje. Zabiegi takie jak depilacja laserowa Warszawa stały się bardzo popularne, co na przestrzeni ostatnich lat przywędrowało do nas z zachodu. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu kobietom aż tak bardzo nie przeszkadzało owłosienie na ich ciałach, ale aktualnie właściwie poza skórą głowy, kobiety nie akceptują owłosienia nigdzie indziej. Jednocześnie trzeba nadmienić, że wszelkie, doraźne formy depilacji są dość nieprzyjemne oraz prowadzą do licznych podrażnień skóry. Nowoczesna technologia pozwoliła jednak poniekąd rozwiązać ten problem poprzez wprowadzenie do popularnego zastosowanie depilacji specjalistycznym laserem.

Na czym polega depilacja laserowa?

Stosowana w zaawansowanych gabinetach kosmetycznych depilacja laserowa Warszawa, znacząco różni się od innych form depilacji. Przede wszystkim jej zaletą jest trwałe usunięcie włosa poprzez zniszczenie macierzy włosa, a nie jedynie skrócenie go. Sam zabieg polega na napromieniowaniu laserem mieszków włosowych, które są niszczone poprzez ciepło pochodzące z lasera. Zniszczeniu ulegają jedynie ciemne i grube włosy. Niestety na chwilę nie ma laserów, które byłyby w stanie zniszczyć cienkie, jasne włoski. Ogólna zasada jest taka, że im grubszy włos, tym szybciej ulega usunięciu. To sprawia, że nawet jeśli nie uda się usunąć wszystkich włosów, to te najbardziej problematyczne poddają się działaniu lasera. Sam zabieg jest w pełni bezpieczny, a jedynymi przeciwwskazaniami do jego przeprowadzenia jest ciąża lub laktacja, oraz poważne choroby skóry, takie jak łuszczyca. Chcąc usunąć wszystkie włosy, nie wystarczy jednak jeden zabieg. W większości przypadków potrzebne jest wykonanie 6-10 zabiegów, aby osiągnąć trwały efekt. Zabiegi powinny też być wykonywane na profesjonalnym, przystosowanym do tego sprzęcie. Na rynku pojawiło się wiele tańszych zamienników, które jednak nie dają tego samego rezultatu. Trzeba na nie uważać i korzystać z usług renomowanych salonów.

Depilacja laserowa Warszawa – jak znaleźć odpowiedni gabinet?

Chcąc skorzystać z depilacji laserowej w Warszawie, należy znaleźć odpowiedni gabinet kosmetyczny, który dysponuje sprzętem najwyższej klasy, a przed udaniem się tam, zastosować się do kilku zaleceń. Przede wszystkim należy zadbać o to, by na skórze nie były żadnych ran, które mogą przeszkodzić w zabiegu.

Po zabiegu również należy zadbać o skórę w kilku aspektach:

  • Nie należy eksponować skóry na słońcu
  • Korzystać z kremów z filtrem UV
  • Dbać o to by nie doprowadzić do obtarć i skaleczeń

Jako że depilacja laserowa wykonywana jest w wielu miejscach, w których pracują odpowiedni specjaliści, to warto się tam udać i skonsultować indywidualnie każdy przypadek, w kontekście tego, jakich efektów można się spodziewać po zabiegu.

Similar Posts