Technologia

Nadchodzi Galaxy S20 Plus – nowy flagowiec Samsunga. Co musisz o nim wiedzieć?

Nadchodzi Galaxy S20 Plus – nowy flagowiec Samsunga. Co musisz o nim wiedzieć?

W 2020 roku Samsung zaprezentował trzy nowe telefonu oznaczone jako „S20”. Oprócz standardowej wersji zadebiutowały modele „S20 Plus” oraz „S20 Ultra”. Wbrew dotychczas stosowanej nomenklaturze Plus nie jest wcale największym z dostępnych urządzeń, choć jego rozmiary mogą imponować.

Galaxy S20 Plus: rozmiar

Przekątna ekranu stosowana w Samsungach Galaxy S20 to 6,2 cala. Jeżeli poszukujemy większego urządzenia, możemy zdecydować się na zakup Samsunga Galaxy S20 Plus (6,7 cala) lub Samsunga Galaxy S20 Ultra (6,9 cala). Wszystkie urządzenia mają bliźniacze wyświetlacze wykonane w technologii Dynamic Amoled, charakteryzujące się bardzo wysokim zagęszczeniem pikseli. Różnice w rozmiarze przekładają się też na wagę. Model Galaxy S20 waży tylko 163 g, a „Ultra” aż 220 g. Samsung Galaxy S20 Plus wydaje się w tej sytuacji złotym środkiem, ponieważ gdy umieścimy go w kieszeni, musimy dźwigać tylko 186 g, a do dyspozycji mamy duży telefon.

Wydajność

Pod względem układu głównego oraz pamięci operacyjnej S20 Plus nie różni się od podstawowej wersji S20. Za jego wydajność odpowiada najnowszy procesor Samsunga – Exynos 990 wspierany przez 8 GB pamięci operacyjnej. Te parametry zdecydowanie wystarczą do obsługi powiększonego ekranu.

Bateria

Większy telefon to nie tylko wygodniejsza praca, lecz również – niestety – zwiększone zapotrzebowanie na energię. Koreański producent rozwiązał ten problem w najprostszy możliwy sposób. Samsung Galaxy S20 Plus ma wydajny akumulator litowo-polimerowy (4500 mAh), czyli o ponad 10% większy niż standardowa bateria montowana w Samsungu Galaxy S20.

Cena

Samsung Galaxy S20 Plus wydaje się złotym środkiem również pod względem ceny. W oficjalnej polskiej dystrybucji koszt zakupu telefonów z rodziny S20 wygląda obecnie następująco:

  • Samsung Galaxy S20: 3949 zł,
  • Samsung Galaxy S20 Plus: 4399 zł,
  • Samsung Galaxy S20 Plus: 5999 zł.

 

Nietrudno zauważyć, że są to dość wysokie ceny. Samsung Galaxy S20+ jest jednak wyborem, który warto rozważyć. Przede wszystkim dlatego, że pod względem parametrów nie ma sobie równych wśród dużych telefonów. Alternatywą może być iPhone 11 Pro Max, jednak jest on nie tylko znacznie droższy, ale też mniejszy (6,5 cala). Po drugie, nawet jeżeli cena 4399 zł to znaczny jednorazowy wydatek, wielu operatorów oferuje atrakcyjne raty. Dzięki nim miesięczny koszt związany z przyjemnością użytkowania topowego telefonu nie będzie znacznym obciążeniem naszego budżetu.

Similar Posts