Technologia

Zarządzanie dużą infrastrukturą sieci ładowania pojazdów EV z Nexity

Zarządzanie dużą infrastrukturą sieci ładowania pojazdów EV z Nexity

W Polsce w szybkim tempie zwiększa się liczba pojazdów z napędem elektrycznym. Znaczący wzrost można zaobserwować nie tylko w przypadku samochodów osobowych, ale również autobusów, aut ciężarowych i dostawczych. Zarządzanie flotą takich pojazdów wymaga nowoczesnego, dedykowanego oprogramowania. W tym przypadku z pomocą przychodzi Nexity.

Rozwój sieci ładowania pojazdów EV w Polsce

W ramach rządowego programu „Zielony Transport Publiczny” samorządy polskich miast złożyły wnioski o zakup aż 431 nowych pojazdów zeroemisyjnych oraz ładowarek, z czego 20 miast planuje zakupić autobusy elektryczne po raz pierwszy. Zakup nowych pojazdów pozwoli na podwojenie liczby obecnie zarejestrowanych autobusów elektrycznych w kraju. Tak znaczące wzrosty pokazują, jak sprawnie przebiega proces elektryfikacji transportu w Polsce.

Profesjonalne zarządzanie dużą flotą pojazdów niskoemisyjnych wymaga zaawansowanego technologicznie, kompleksowego, a przy tym intuicyjnego w obsłudze systemu. Oprogramowanie xOS od Nexity wychodzi naprzeciw wszystkim tym oczekiwaniom i potrzebom.

Nexity – oferta dla klientów prywatnych i biznesowych

Spółka Nexity kieruje swą ofertę do klientów prywatnych, ale również dużych firm, instytucji publicznych i właścicieli flot motoryzacyjnych. Zapewnia usługi idealnie dopasowane do potrzeb różnych odbiorców. Proponuje rozwiązania pozwalające na łatwe i wygodne zarządzanie zarówno pojedynczym punktem ładowania pojazdów elektrycznych, jak i rozbudowaną siecią stacji, niezależnie od jej wielkości.

Zarządzanie dużą infrastrukturą ładowania

Nexity oferuje innowacyjny system xOS pozwalający na sprawne i kompleksowe monitorowanie wszystkich procesów ładowania realizowanych w punktach należących do sieci. To polecane rozwiązanie dla przedsiębiorców prowadzących własną sieć stacji EV i czerpiących z niej zyski, a także instytucji publicznych, np. samorządów zarządzających transportem miejskim.

Narządzie umożliwia łatwe zarządzanie wieloma stacjami ładowania pojazdów EV z dowolnego miejsca. Dzięki dostępowi do precyzyjnego Business Intelligence w czasie rzeczywistym system umożliwia agregowanie danych dotyczących użytkowników punktów ładowania. Zapewnia pełną kontrolę zużycia energii elektrycznej oraz dynamiczne zarządzanie mocą i obciążeniem sieci wewnętrznej.

Oprogramowanie xOS zostało wyposażone w zautomatyzowany proces obsługi płatności i przejrzysty system rozliczeniowy zarówno dla właściciela sieci, jak i kierowcy pojazdu z napędem elektrycznym. Zapewnia widoczność punktów w międzynarodowych platformach informacyjnych oraz umożliwia integrację informacji o stacjach ładowania w aplikacjach własnych poszczególnych marek.

Korzystanie z oprogramowania xOS Nexity to również dostęp do profesjonalnego wsparcia operacyjnego, technologicznego oraz konsultingowego. Daje gwarancję całodobowego wsparcia technicznego i obsługi dowolnego użytkownika pojazdu w ramach Nexity Contact Center 24/7.

System xOS od Nexity spełnia warunki ogólnodostępności do infrastruktury ładowania zgodnej z Ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

Similar Posts