Technologia

5 funkcji, na które musisz zwrócić uwagę wybierając nowoczesny telewizor

5 funkcji, na które musisz zwrócić uwagę wybierając nowoczesny telewizor

Planujesz kupno nowego telewizora? Sprawdź, jakie funkcje warto sprawdzić, aby podjąć najlepszą decyzję.

Nowoczesna telewizja przez Internet w twoim domu

Kupno nowego telewizora jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem, szczególnie w obliczu tak wielu ofert renomowanych producentów. Aby podjąć optymalną decyzję, warto mieć na uwadze kilka kluczowych funkcji, dzięki którym w twoim domu czy mieszkaniu zagości świat rozrywki na zupełnie nowym poziomie. Jednym z absolutnych hitów jest choćby telewizja przez Internet. Pominiemy tu natomiast kilka oczywistych elementów, które zawsze należy rozważyć kupując telewizor, jak choćby dopasowanie rozmiaru do przestrzeni w pomieszczeniu.

1. Jakość dźwięku i obrazu

Pod tym względem masz do wyboru ogromnie wiele możliwości, nie wskażemy też, która z nich jest jednoznacznie najlepsza – wiele zależy tu np. od twojego budżetu na nowy telewizor, wielkości wnętrza czy głównego sposobu użytkowania sprzętu. Temat ten jest bardzo szeroki i należy go zgłębić, przez podjęciem ostatecznej decyzji. Warto jednak podkreślić, że dzisiejsze telewizory gwarantują tak doskonałą jakość obrazu i dźwięku, że np. podczas transmisji meczu piłkarskiego możesz poczuć się niczym jeden z kibiców zgromadzonych na stadionie.

2. HDR

HDR, czyli High Dynamic Range, to funkcja pozwalająca na zwiększenie różnicy między jasnymi i ciemnymi barwami na ekranie. Dzięki tej technologii, wyświetlane kolory są bardziej realistyczne. Efekt ten szczególnie daje o sobie znać np. podczas grania w gry wideo czy oglądania filmów w najwyższej jakości. Obecnie stosuje się 4 formaty HDR: HDR10, HDR10+, Dolby Vision i HLG.

3. Nagrywanie

Nagrywanie na dysk twardy, czyli PVR, to coraz popularniejsza i bardzo użyteczna funkcja w nowoczesnych telewizorach. Za jej pomocą możesz nagrać ulubione filmy czy programy i w dowolnym momencie do nich wrócić.

4. Ambilight

Ambilight to bardzo interesujące rozwiązanie oferowane w nowoczesnych telewizorach, czasem może występować też pod inną nazwą. Zasadniczo system ten polega na tworzeniu kolorowej poświaty za ekranem, której barwa dopasowuje się do aktualnie wyświetlanego obrazu. Specjalne oprogramowanie w czasie rzeczywistym analizuje strukturę barw obecnych na ekranie i przekazuje odpowiednie informacje diodom zainstalowanym z tyłu odbiornika. W ten sposób tło akcji wydaje się pełniejsze, a podczas oglądania możesz odczuć o wiele większe emocje niż do tej pory. Z Ambilight każdy seans będzie intensywniejszy i pełniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

5. Smart TV

Zależnie od marki dostępne są różnorodne systemy Smart TV, nie ulega jednak wątpliwości, że telewizja przez Internet jest ogromnym udogodnieniem dla użytkowników. Do twojej dyspozycji jest gigantyczna baza filmów, seriali i programów, które możesz oglądać w dowolnym momencie i bez reklam. Nie jesteś w ten sposób uzależniony od ramówki telewizyjnej, a w pewnym sensie ustalasz ją samodzielnie. Tak właśnie wygląda telewizja przyszłości, którą możesz mieć w swoim domu.

 

Similar Posts