Zdrowie i Uroda

Czy twoja cera wymaga nawilżenia?

Czy twoja cera wymaga nawilżenia?

Każdy rodzaj cery wymaga nieco innej pielęgnacji, ale trzeba mieć na uwadze to, że każda skóra składa się z identycznych komórek, których jedną z cech jest konieczność posiadania odpowiedniej zawartości wody.

Dzięki wodzie komórki skóry są w stanie prawidłowo funkcjonować, są lepiej odżywione i prezentują się bardziej jędrnie. Gdy skóra jest właściwie nawilżona, ma wszelkie pożądane cechy: gładkość, brak zmarszczek, wyrównany koloryt, miękkość, właściwe napięcie. Dobrym krem nawilżający o różnych funkcjach pobocznych jest więc podstawą wyposażenia każdej łazienki – zarówno damskiej, jak i męskiej.

 

Jak dbać o nawilżenie skóry?

Codziennie należy dbać o prawidłowe nawilżenie swojej skóry poprzez picie dużych ilości wody, a także właściwe odżywianie. Gdy dieta jest bogata w warzywa i owoce, organizm zawiera dość witamin, minerałów i przeciwutleniaczy, aby móc przeprowadzać niezbędne procesy biochemiczne we wnętrzu skóry. Tym samym staje się ona piękniejsza, bardziej zadbana i dłużej wygląda młodo. Ale prawidłowe odżywianie to nie wszystko, bo nasza twarz jest każdego dnia odsłonięta i tym samym narażona na działanie różnych niekorzystnych czynników zewnętrznych – promieni UV, mrozu, słonej wody, różnych zanieczyszczeń itp. Dobry krem nawilżający stosowany powinien być rano, pod makijaż, oraz wieczorem, po dokładnym oczyszczeniu cery.

Jak wybrać dobry krem nawilżający?

Najważniejsze jest oczywiście kierowanie się potrzebami własnej cery. Każdy mniej więcej wie, jak wygląda jego skóra i jaka jest w dotyku. Gdy jest szorstka i wyraźnie widać na niej przesuszenia, należy zastosować dobry krem nawilżający o bardziej intensywnym działaniu – z wysoką zawartością nawilżającej gliceryny lub aloesu i z dużym zasobem kwasu hialuronowego, który świetnie zaabsorbuje tę wilgoć i utrzyma ją w skórze na długi czas. Gdy na cerze dojrzałej pojawiają się zmarszczki, krem powinien właściwie nawilżać i utrzymywać owo nawilżenie, ale również odbudowywać strukturę skóry poprzez peptydy, które wbudowują się niejako w jej strukturę i wypełniają zmarszczki. Powinien zawierać także składniki stymulujące syntezę kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za spłycanie zmarszczek. Gdy skóra jest wrażliwa i podatna na alergie, krem musi dobrze nawilżać, ale jednocześnie być  hipoalergiczny i bezzapachowy. Z kolei skóra tłusta również będzie potrzebowała dobrego kremu, który nawilży jej głębokie partie, ale jednocześnie pozostawi matowe wykończenie i nie będzie zatykał porów.

Similar Posts