Zakupy

Chimesy – najważniejsze cechy

Chimesy - najważniejsze cechy

Perkusjonalia to szeroki wachlarz instrumentów, które dają niezwykłe brzmienia. W tym wypadku nie możemy pomijać chimesów, które potocznie są nazywane firankami. Chimesy to instrument, jakie jest zbudowany z deski i zamontowanych do niej pręcików z metalu. Pręciki mają określone długości. Producenci oferują wiele ciekawych rozwiązań, jakie dostosujemy do swoich umiejętności i rodzaju tworzonej muzyki. Czym cechują się chimesy? Jakie mają zalety? O czym warto wiedzieć? Gdzie dokonać zakupu?

Chimesy – niezbędny instrument perkusyjny

Wspomniane już pręciki w chimesach zbudowane są z różnorodnych rodzajów metali. Producenci zazwyczaj sięgają po aluminium, co jest najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Materiał ten odznacza się niewielką wagą, lekkością i łatwością cięcia. Czajmsy, bo tak bywają nazywane te produkty, można zbudować z jednego lub dwóch rzędów dzwonków. Dzięki temu możemy uzyskać dłuższy i pełniejszy dźwięk całości. W trakcie wyboru postawmy na renomowane marki i wysoką jakość, co da nam pewność doskonałego zakupu. Nowoczesne chimesy są stosowane przez wielu muzyków.

Jak dokonać wyboru?

Przed wyborem chimesów zastanawiamy się, jak wybrać ilość dzwonków. Małe dzwonki rurowe dzielimy na ilość dzwonków w jednym rzędzie. W tym wypadku, im więcej dzwonków, tym skala możliwości jest większa. Automatycznie wzrasta też długość wybrzmienia, co trzeba mieć na uwadze. Krótkie dzwonki szybko się wyzwalają i brzmią krócej. Dopasowanie danego modelu powinno spełniać oczekiwania odbiorcy. Najczęściej najkrótszy jest model z 10-12 dzwonkami. Jest on stosowany przez perkusistów, gdyż zajmuje niewiele miejsca. Ponadto, przejechanie po dzwonkach daje świetne efekty i urozmaica brzmienie zestawu perkusyjnego. Pośrednią opcją są dzwonki w ilości 23-27. Kosztują one niewiele i są niezwykle wszechstronne. Użytkowanie wiąże się z zastosowaniem pałki perkusyjnej, pałeczki metalowej lub ręki. Oczywiście popularne są też szerokie chimesy, jakie posiadają aż 31 dzwonków. Można tutaj liczyć na pełny zakres brzmienia, długie dźwięki i sporo możliwości.

Podczas wyboru nie zapominajmy o tym, że chimes powinien wisieć w danym miejscu. Każde dzwonki są wyposażone w otwór w środku ciężkości. Dzięki temu może zamocować je na statywie lub uchwycie do wieszania firanek. Ważną kwestią jest też pokrowiec. Chimesy są delikatnym instrumentem, który wymaga bezpiecznej ochrony. Produkt zakupimy w internetowym sklepie z szerokim asortymentem. Plusem jest atrakcyjna cena i doskonała jakość.

Similar Posts