Zdrowie i Uroda

Laminowanie blond włosów – wszystko, co powinnaś wiedzieć

Laminowanie blond włosów - wszystko, co powinnaś wiedzieć

Laminowanie blond włosów w domu to świetny sposób na piękne, sypkie i lśniące włosy. Zabiegu tego możemy spokojnie dokonać w zaciszu domowym, przy użyciu prostych i łatwodostępnych składników. Jak wykonać laminowanie włosów żelatyną samodzielnie? Podpowiadamy.

Laminowanie blond włosów – co to za zabieg?

Laminowanie włosów to prosty i nieskomplikowany zabieg, którego możemy dokonać przy użyciu kilku łatwo dostępnych składników, które z łatwością znajdziemy w każdym osiedlowym sklepie. Bez względu na to czy chcemy wykonać zabieg laminacji włosów ombre, sombre, jasny blond czy ciemny blond, jego przebieg jest w zasadzie taki sam. Do wykonania tego włosowego zabiegu będziesz potrzebować zwykłej żelatyny, albo galaretki w proszku, odrobiny gorącej wody, ulubionej odżywki do włosów, oraz czepka albo folii do owinięcia włosów.

Laminowanie blond włosów – jak to zrobić?

Przygotowaną galaretkę albo żelatynę (około 1 płaska łyżka) należy dokładnie rozpuścić w odrobinie gorącej wody. Ważne jest, aby dokładnie rozpuścić i wymieszać składniki, tak, aby nie zostały w mieszance żadne grudki, ponieważ może to po prostu zepsuć naszą mieszankę i składniki będą do wyrzucenia. Następnie zostawiamy wodę z żelatyną do ostygnięcia, a w tym czasie możemy umyć nasze włosy za pomocą szamponu i podsuszyć je trochę wycierając je ręcznikiem. Teraz kiedy nasza żelatyna już ostygła możemy przejść do dalszego etapu. Mieszanka żelatynowa powinna być ciepła i mieć konsystencje mniej więcej budyniu. Do takiej masy dodajemy 2-3 łyżki przygotowanej wcześniej odżywki do włosów i wszystko razem dokładnie mieszamy, aby powstała jednorodna mieszanka.

Następnie mieszankę nakładamy na włosy, aplikując ją pasmo po paśmie, tak, aby dokładnie pokryć nią wszystkie włosy. Kiedy już skończymy mieszankę nakładać, na głowę nakładamy folię albo czepek i przykrywamy to dodatkowo ręcznikiem. Warto od czasu do czasu nieco posuszyć ręcznik na głowie suszarką z ciepłym nawiewem, tak, aby zachować ciepłą temperaturę. Dzięki ciepłu żelatyna lepiej działa i daje trwalszy efekt. Po około 45 minutach trzymania mieszanki dokładnie ją spłukujemy. Ważne jest, aby pamiętać, żeby nie płukać włosów gorącą wodą, ponieważ może to doprowadzić do stężenia żelatyny i potem może być ją ciężko zmyć. Po spłukaniu włosy suszymy, i już, możemy cieszyć się efektem pięknych i lśniących włosów, tak jakbyśmy dopiero co wyszli z profesjonalnego zabiegu u fryzjera.

Laminowanie blond włosów – efekty

Każde włosy lubią proteiny, z ich porządnej dawki tak samo ucieszą się blond włosy, jak i włosy ciemniejsze. Laminowanie włosów dostarcza nam właśnie wysokiej dawki protein, które kompleksowo wzmacniają nasze włosy i odżywiają je. Bezpośrednio po zabiegu zdecydowanie można zauważyć, że nasze włosy są sypkie, lśniące i aksamitne w dotyku. Dzieje się tak, ponieważ zabieg zamyka łuski włosów, oraz zmiękcza je. Warto dokonywać laminowania włosów regularnie, ponieważ ogólnie je to wzmacnia, a przy tym zapobiega problemowi rozdwajających się końcówek. Efekty po laminowaniu włosów są tak świetne, że każdemu z nas zaraz na myśl przychodzi jak najczęstsze przygotowywanie takiego zabiegu. Jednak ważne jest, aby nie robić tego za często, aby nie przeproteinować włosów, co sprawi, że ciężko będzie je potem doprowadzić do porządku. Najlepiej zabieg wykonywać średnio raz w tygodniu.

Laminowanie blond włosów w domu – alternatywna wersja dla wegan

Żelatyna jest naturalnym białkiem, które pozyskiwane jest ze skóry i kości zwierząt. Coraz więcej z nas decyduje się na przejście na całkowity weganizm, użycie więc takiego białka nawet w kosmetykach często jest dla nas wykluczone. Istnieje jednak świetny sposób na wykonywanie laminowania bez użytku żelatyny. Zamiast tego składnika polecamy sięgnąć po agar – substancję cukrową pozyskiwaną z wodorostów. Laminowanie z użyciem tego składnika wykonuje się dokładnie tak samo, jak w przypadku użycia żelatyny. Jedynym minusem jest to, że efekty po laminowaniu agarem są nieco mniej spektakularne. Nadal jednak jest to świetna opcja dla osób, które mimo tego chcą odżywić swoje włosy.

Similar Posts