Zdrowie i Uroda

Jak zapuścić brodę, gdy zmagasz się z łysieniem plackowatym? Czy to w ogóle możliwe?

Jak zapuścić brodę, gdy zmagasz się z łysieniem plackowatym? Czy to w ogóle możliwe?

Łysienie plackowate jest chorobą zapalną mieszków włosowych, która może mieć charakter przewlekły lub nawrotowy. Nie można jej całkowicie wyleczyć, ale można łagodzić objawy czy doprowadzić do cofnięcia się objawów chorobowych. W takiej sytuacji po pewnym czasie może nastąpić nawrót choroby. Tu pojawia się pytanie czy można zapuścić brodę zmagając się z łysieniem plackowatym? Już spieszymy z odpowiedzią.

Łysienie plackowate brody dotyka co około czwartego mężczyznę z tym schorzeniem

Choć łysienie plackowate dotyczy mieszków włosowych, a więc teoretycznie wszystkich włosów na całym ciele, to jednak może intensywniej występować na skórze głowy albo brody. Zatem teoretycznie możliwe jest zapuszczenie brody przy łysieniu plackowatym, choć na pewno będzie to trudniejsze zadanie. Mogą pojawiać się okrągłe placki, gdzie włosy nie będą rosły. Można spróbować sobie poradzić z tym na kilka sposobów, które za chwilę omówimy bardziej szczegółowo. Trycholog i dermatolog zaleci także stosowanie leków immunosupresynych, kortykosteroidów, fotochemioterapii bądź krioterapii. Polecany jest także minoksydyl w formie roztworu do rozcierania na skórze.

Osocze bogatopłytkowe na łysienie plackowate i objawy starzenia skóry

W przypadku łysienia plackowatego skuteczny sposobem pobudzenia wzrostu mieszków włosowych może być osocze bogatopłytkowe. W tym przypadku używa się osocza pacjenta, które jest preparowane w specjalnej wirówce laboratoryjnej, gdzie zwiększa swoją objętość poprzez oddzielenie go od czerwonych krwinek. Następnie to osocze wstrzykiwane jest pod skórę pacjenta w czasie zabiegu. Na rezultaty takiego zabiegu trzeba czekać około 3 miesięcy i należy wykonać trzy w serii, co miesiąc lub 2 miesiące. Co ważne taki zabieg poprawia ukrwienie, uelastycznia skórę i może wygładzać mniej głębokie zmarszczki. Taka terapia może pomóc, by zarost zaczął rosnąć w miejscach, gdzie do tej pory się nie pojawiał. Oczywiście istotne znaczenie ma fakt, czy mężczyzna nie ma na twarzy większych blizn, bo wtedy zapuszczanie brody może być utrudnione.

Mezoterapia skóry głowy może pomóc zniwelować problem

Kolejnym zabiegiem na łysienie plackowate jest mezoterapia skóry głowy i mezoterapia twarzy. Podczas zabiegu pod skórę wprowadzane są substancje odżywcze, które poprawiają jej elastyczność, ale mogą pobudzić też komórki mieszków włosowych. Zabieg nie jest bolesny i na twarz może zostać wcześniej nałożona maść znieczulająca. Witaminy i minerały odżywcze dla skóry trafiają do jej głębszych warstw, przez co może być lepiej odżywiona.

Warto sięgnąć po kosmetyki na porost brody i olejki do brody, czyli wzmacniać to, co się ma

Jeśli broda częściowo tylko nie rośnie albo rośnie, jednak włosy na głowie są osłabione i wypadają, to warto zadbać o to, co się ma. Zatem należy sięgnąć po produkty nawilżające do brody. Dobrze sprawdzi się olejek do brody. Warto rozprowadzać takie produkty kosmetyczne na całej powierzchni brody, a jednocześnie wcierać w skórę. Świetnie sprawdzi się odpowiedni kartacz. Walkę o gęstą brodę można prowadzić na wiele sposobów. Można sięgnąć też po zestaw na porost brody, który zawiera tabletki z witaminami i minerałami, a także krem pobudzający ukrwienie mieszków włosowych. Należy stosować przynajmniej 3 miesięczną kurację, bo dopiero po takim czasie można zauważyć różnicę. Włosy mają swój cykl wzrostu, którego nie można znacząco przyspieszyć. Kosmetyki wzmacniające, takie jak olejki do brody, sprawią, że zarost będzie w mniejszym stopniu się przerzedzał, a skóra nie będzie podrażniona i zaczerwieniona.

Warto podkreślić, że w przypadku brody przerzedzonej z powodu choroby autoimmunologicznej, czy też innych przyczyn, można ubytki również skutecznie wypełniać. W tym przypadku doskonale sprawdzi się puder do zagęszczania brody. W swoim składzie zawiera drobinki bawełny. Utrzymany jest w kolorze jak najbardziej zbliżonym do brody (można dobrać odcień). Bardzo łatwo się go aplikuje i dobrze sprawdza się na szczególne okazje.

Nawet cierpiąc na łysienie plackowate można spróbować zapuścić brodę. Warto to schorzenie leczyć, a to leczenie wspierać odpowiednią dietą i dopasowanymi kosmetykami do twarzy i włosów.

Similar Posts