Zdrowie i Uroda

Kordyceps – co warto wiedzieć na ten temat?

Spora część z nas zastanawia się, czy grzyby mogą być dobre dla naszego zdrowia. Wiele opinii temu zaprzecza, jednak w kuchni są one stosowne głównie za sprawą wyjątkowego smaku. W związku z tym nie zaleca się spożywania ich w dużej ilości. Dla niektórych ludzi mogą być ciężkostrawne oraz powodować problemy z układem pokarmowym. Prawda jest jednak taka, że niektóre z nich okazują się świetnym suplementem diety. Właśnie takim grzybem jest kordyceps chiński, który występuje również pod nazwą cordyceps sinensis. Co warto wiedzieć?

Czym jest kordyceps chiński?

Kordyceps chiński to nic innego jak pasożytniczy grzyb, którego naturalnym miejscem występowania jest Wyżyna Tybetańska. Pojawia się tylko i wyłącznie na najwyższych górach Tybetu oraz Nepalu. W związku z tym śmiało możemy stwierdzić, że jest ona naprawdę rzadki, a co za tym idzie, niezwykle cenny. Roślina ta pasożytuje na larwach ćmy z rodzaju Thitarodes. W czasie zimy przebywają one pod gruntem, gdzie stają się swoistego rodzaju gospodarzem dla grzyba odpowiedzialnego za zabójstwo larwy. Działanie to sprawia, że może pozyskać on pożywienie, a także składniki odżywcze. Mimo tego, że pozyskiwanie tego grzyba jest naprawdę trudne, to z roku na rok jego popularność jako suplementu diety wzrasta. Przykładem produktu do picia, który produkowany jest z jego pomocą jest Fohow Oral Liquid.

Jakimi właściwościami charakteryzuje się kordyceps chiński?

Jedną z największych zalet grzybów kordyceps jest ich zdolność do zwalczania wszelkich stanów zapalnych, wolnych rodników oraz infekcji. Od setek lat wykorzystuje się je do łagodzenia kaszlu, a także leczenia zaburzeń układu oddechowego, przeziębień, czy też uszkodzeń wątroby. Na tym jednak nie koniec, przez wielu grzyby te uważane są za tak zwane superfood, gdyż zwalczają skutki stresu oraz starzenia się, a przede wszystkim zapewniają nam wzrost energii. Jak to możliwe? Specjaliści twierdzą, że tak pozytywne właściwości opisywanych grzybów spowodowane są wpływem rośliny na ludzki układ immunologiczny. W związku z tym środki, w których zostały wykorzystane te rośliny, są w pełni bezpieczne oraz korzystne dla naszego zdrowia.

Similar Posts