Biznes

Czy Poznań jest dobrą lokalizacją na założenie biznesu?

Stolica Wielkopolski to jedno z największych i jednocześnie szybko rozwijających się miast Polski. Na jego gospodarczą atrakcyjność wpływa nie tylko duży rynek wewnętrzny, ale i doskonała lokalizacja, w tym dobre skomunikowanie ze wszystkimi regionami kraju. Dużym atutem są również nowoczesne powierzchnie magazynowe w Poznaniu, skupione w nowych centrach logistycznych położonych w granicach miasta lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie, zwykle wzdłuż przecinającej miasto autostrady.

Baza na całą Polskę

Wynajęcie powierzchni magazynowej pod Poznaniem to doskonały wybór dla firm, które zajmują się dystrybucją towarów na całą Polskę, a nawet za granicę. Od południa miasto przecina autostrada A2, czyli jedna z najważniejszych polskich arterii komunikacyjnych. Droga biegnie od granicy z Niemcami do Warszawy i dalej innymi drogami w kierunku Ukrainy, Białorusi oraz naszych północnych sąsiadów – krajów nadbałtyckich. Od zachodniej strony miasta znajduje się droga ekspresowa S11, która na południe od autostrady A2, łączy się z drogą ekspresową S5 w kierunku Wrocławia. Dzięki doskonałemu skomunikowaniu powierzchnie magazynowe w Poznaniu cieszą się dużym zainteresowaniem firm świadczących usługi spedycyjne, firm handlowych i zajmujących się lekką produkcją. Wynajęcie magazynu w tym mieście lub jego najbliższych okolicach, staje się furtką na całą Polskę.

Magazyn na wynajem, czy na własność?

Wynajmowanie powierzchni magazynowych na terenie Poznania lub w niedużej odległości od granic miasta to sposób na usprawnienie procesu dystrybucji towarów – bezpośredni dostęp do dróg szybkiego ruchu poprawia logistykę i tym samym ogranicza koszty działalności. Oczywiście powierzchnie magazynowe w Poznaniu można nie tylko wynająć (np. w https://warehousemarket.pl/magazyny-poznan), ale i wykupić na własność. Ten drugi model może zainteresować większe firmy, które poszukują dobrej lokalizacji na swoje główne lub regionalne centrum dystrybucyjne. Trzeba jednak pamiętać, że zakup magazynu na własność to znaczący wydatek i w przypadku firm, którym zależy na redukcji kosztów, korzystniejszą opcją, która daje większą elastyczność, jest wynajem potrzebnej powierzchni.

Niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej, lokalizacja siedziby lub jednego z wielu krajowych magazynów właśnie na terenie Poznania, ewentualnie w jego najbliższych okolicach, wydaj się niezwykle ciekawą opcją. To miasto z dużym potencjałem i zamożnymi mieszkańcami, doskonale skomunikowane z resztą kraju i wynajęcie lub budowa magazynu w Poznaniu pozwoli rozwinąć skrzydła oraz obniżyć koszty dystrybucji towarów na cały kraj.

Similar Posts