Technologia

Komputer gracza – jak to zrobić?

Komputer gracza - jak to zrobić

Odwieczny dylemat, przed którym prędzej czy później stanie każdy gracz jest jeden – jak skonfigurować swój komputer by uniósł ciężar najbardziej wymagającej gry? I jak zrobić to na tyle sensownie, by po kilku miesiącach nie frustrować się faktem, że nasz sprzęt został daleko w tyle a budżet ledwo przetrwał drenaż kieszeni.

Garść informacji, która naświetli temat możecie znaleźć w tym artykule https://lenovozone.pl/blog/komputer-do-zadan-specjalnych-cz-1-komputer-do-gier/ , postaramy się także dorzucić tutaj kilka ciekawych podpowiedzi.

Schemat jest teoretycznie prosty, niemal jak przepis na ciasto: weź dobry procesor, dodaj wydajną kartę graficzną i dopraw pamięcią RAM o odpowiedniej wielkości.

Voila, mamy to!

Sprawy się nieco komplikują, gdy do tematu zaczniemy podchodzić nieco bardziej wnikliwie i zadawać pytania: co to znaczy dobry procesor? Która karta graficzna jest najbardziej wydajna? I jak te wszystkie komponenty połączyć w sensowną całość.

Zacznijmy od kart – nie są tanie i potrafią zrujnować nawet ambitny budżet. Nie trzeba być jednak krezusem, by wybrać kartę, która odpowiednio skonfigurowana dostarczy wielu wrażeń i pozwoli grać na najwyższym poziomie. Wydatek w przedziale 1200 – 1700 złotych powinien być rozsądnym rozwiązaniem.

Pamiętajmy też, że droga karta, wcale nie musi znaczyć “bardzo dobra” i niejednokrotnie dobra konfiguracja na linii procesor – karta graficzna zdziała dużo więcej, niż wydawanie ogromnych sum na grafikę, która nie będzie dobrze funkcjonować w wybranym przez nas zestawieniu sprzętowym.

Dużo łatwiej powinno nam pójść z procesorem i pamięcią operacyjną – dlaczego? Powód jest prosty – konfiguracje procesora i powiązanych komponentów najczęściej zapewnia sam producent komputera czy laptopa. Jeśli nie czujemy się wystarczająco kompetentni by podejmować taką decyzję sami możemy się zdać na proponowane rozwiązania.

Jeśli natomiast chodzi o pamięć RAM, powszechnie wiadomo, że nie ma jej nigdy za dużo. Obecnym standardem jest przedział 8-16 GB pamięci RAM, lecz jeśli zależy nam na komforcie i nasze budżetowe możliwości nas nie ograniczają, spokojnie możemy zdecydować się na większy pakiet.

Więcej na ten i inne tematy dotyczące konfiguracji komputera do gier znajdziesz na stronie portalu www.lenovozone.pl

Similar Posts