Turystyka

Kiedy będziesz potrzebować ubezpieczenia turystycznego?

Kiedy będziesz potrzebować ubezpieczenia turystycznego?

Prawdą jest, że „wszystko się może zdarzyć” a „przezorny zawsze ubezpieczony”. Jeśli podróżujesz, w Polsce czy za granicą, każde zdarzenie może mieć szereg nieprzyjemnych i kosztownych zdarzeń. Warto zapoznać się z ofertami ubezpieczenia turystycznego, którego zadaniem jest chronić nas podczas wyjazdów.

Na co jesteśmy narażeni podczas podróżowania

Podróż prywatna, wakacje, podróż służbowa – z każdej strony czyhają na nas niebezpieczeństwa. Wysoka gorączka, wypadek, poparzenie słoneczne, udar, zatrucie pokarmowe, kradzież torebki, złamania… Niestety za granicą trudniej poradzić sobie z nieszczęśliwymi zdarzeniami niż w kraju. Czasem okazuje się, że skręcenie kostki za granicą i wizyta w szpitalu może kosztować nas kilkadziesiąt tysięcy złotych! Za całe leczenie musimy zapłacić z własnej kieszeni. Losowe zdarzenia mogą zaważyć na naszym zdrowiu. Skutki mogą być opłakane. Jak temu zaradzić? Ubezpieczyć się!

Jak dopasować ofertę ubezpieczenia

Oferty ubezpieczenia turystycznego różnią się oferowanym pakietem, ceną, rodzajem usług i odpowiedzialności ubezpieczającego. Ubezpieczenie zawsze dopasuj do charakteru wyjazdu. Inaczej ubezpieczysz się na wyjazd nad jezioro, inaczej na wyjazd na narty, inaczej na wysokogórską wspinaczkę. Po drugie, dopasuj do miejsca wyjazdu. Niektóre są niebezpieczne lub szczególnie narażone na konkretny rodzaj zachorowania czy zdarzenia. Ubezpieczyciele mają różne oferty, obejmujące m.in.:

  • następstwa nagłych wypadków i losowych nieszczęśliwych zdarzeń,
  • koszty leczenia, rehabilitacji, transportu medycznego,
  • opóźnienia bagażu,
  • opóźnienia w transporcie,
  • OC w Polsce i za granicą.

Jaką ofertę ma Signal Iduna

Jeśli szukasz dobrego ubezpieczenia turystycznego, koniecznie zajrzyj na stronę Signal Iduna. Podstawą każdego z pakietów  są: ubezpieczenie kosztów leczenia, ratownictwa i assistance, pomocy prawnej, a także następstwa nieszczęśliwych wypadków. Dodatkowo możesz rozszerzyć ochronę i wybrać .in.. ubezpieczenie bagażu i cennych przedmiotów, sprzętu sportowego, lub pakiet OC w życiu prywatnym.

Similar Posts