Zdrowie i Uroda

Jak prawidłowo dbać o higienę intymną?

Jak prawidłowo dbać o higienę intymną

Dbanie o higienę intymną to bardzo ważny element pielęgnacji, ale także zdrowia w życiu człowieka. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni dbać o tę sferę, korzystając z dostępnych współcześnie kosmetyków oraz porad specjalistów.

Jakich kosmetyków nie powinniśmy stosować do higieny intymnej?

Podstawą jest korzystanie z dobrej jakości kosmetyków dostosowanych do ochrony i stosowania właśnie do higieny intymnej, z drugiej zaś cykliczne przeprowadzanie badań, by upewnić się, że wszystko z naszym organizmem w porządku. Jak więc prawidłowo dbać o tę sferę? 

Na rynku znajdziemy szereg różnorodnych produktów, które mogą być stosowane właśnie do tego celu. Wiele osób do mycia miejsc intymnych używa dokładnie tych samych produktów, co do mycia innych części. Są to płyny do kąpieli, mydła czy olejki pod prysznic. 

Jednak warto pamiętać o tym, że nie są to kosmetyki przeznaczone stricte do higieny intymnej. A jest to spowodowane różnicą w odczynie pH, jaki posiadają te produkty. Kosmetyki do higieny intymnej powinny być zdecydowanie łagodniejsze i przystosowane właśnie do miejsc bardziej wrażliwych i narażonych na różnego rodzaju infekcje.

Regularne badania i wizyty kontrolne u lekarza, to bardzo ważny element dbania nie tylko o swoją higienę, ale przede wszystkim o zdrowie

Ponadto warto także regularnie korzystać z pomocy specjalistów, wykonywać najpotrzebniejsze badania, dzięki którym można upewni się, że wszystko z naszym organizmem jest w porządku. Warto wziąć pod uwagę także kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym dbanie o higienę intymną będzie jeszcze łatwiejsze. 

Przede wszystkim podczas kąpieli, do mycia miejsc intymnych nie powinno używać się żadnych gąbek czy wielorazowych myjek. Jest to bardzo istotne, bowiem to właśnie przez tego rodzaju produkty mogą przenosić się lub namnażać bakterie. Źle odkażona myjka przy kolejnym użyciu podczas kąpieli kontakcie z bardzo wrażliwymi miejscami może spowodować nie tylko infekcję, ale poważne podrażnienie. Dlatego w tej kwestii należy bardzo uważać.

Szczególna pielęgnacja miejsc intymnych podczas okresu — o czym warto pamiętać, by nie nabawić się infekcji?

Jeśli chodzi o czas w miesiącu, kiedy kobiety mają okres, to szczególnie w tym czasie ważna jest wyjątkowa higiena. Wówczas najczęściej dochodzi do infekcji czy bakteryjnych zapaleń. Dlatego też w trakcie okresu istotne jest częste zmienianie środków czystości oraz możliwe częste prysznice, oraz przemywanie miejsc intymnych. 

Warto natomiast korzystać z kosmetyków, które zawierają naturalne składniki dobrze wpływające na różnego rodzaju podrażnienia miejsc intymnych. Łagodzą je i zabezpieczają przed ewentualnymi infekcjami. To przede wszystkim kosmetyki z żurawiną, różnego rodzaju oleje roślinne, wyciąg z nagietka czy rumianku. 

Ponadto dobrze sprawdzają się również alantoina i lanolina. Dzięki regularnemu stosowaniu kosmetyków i dokładnemu oczyszczaniu miejsc intymnym specjalnymi do tego celu przeznaczonymi preparatami to z pewnością infekcje będą dla nas rzadkością.

Więcej informacji znajdziesz na https://ziaja.com/c/higiena-intymna-653

Similar Posts