Zdrowie i Uroda

Czym sugerować się, wybierając nawilżający krem do twarzy?

Czym sugerować się, wybierając nawilżający krem do twarzy?

Współcześnie na rynku kosmetyczno-dermatologicznym znajdziemy tysiące różnych specyfików do pielęgnacji. Wybierając nawilżający krem do twarzy, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii, by mieć pewność, że produkt spełni nasze oczekiwania.

Sucha skóra to powszechny problem. Dlatego nawilżający krem do twarzy jest jednym z podstawowych kosmetyków nie tylko pań, ale i panów. Szczególnie że brak odpowiedniego nawilżenia może przyczynić się do wcześniejszego starzenia się skóry i pojawienia zmarszczek. Taka cera jest wówczas bardzo osłabiona i podatna na rogowacenie czy pękanie naczyń krwionośnych. Także makijaż na takiej skórze nie będzie prezentował się zbyt dobrze oraz będzie mniej trwały. Ważne jest zatem zwrócenie uwagi na kilka kwestii, gdy szukamy idealnego dla nas nawilżającego kremu do twarzy. 

 

Ważne jest długotrwałe nawilżenie i szybkie wchłanianie

Dobrej jakości produkt powinien działać długo. Przykładowo krem do twarzy nawilżający HYALUROGEL od marki Mixa  gwarantuje nawilżenie przez całą dobę. Dzięki temu nie ma potrzeby nakładania kosmetyku na twarz kilka razy dziennie.

 

Ważne jest też, by krem szybko się wchłaniał i miał lekką konsystencję. Tłuste i ciężkie nie są przyjemne w używaniu, nie zawsze też osoba, która go stosuje, ma czas, aby poczekać, aż dobrze wchłonie się w skórę. Do tego taki produkt może zatykać pory i sprzyjać pojawianiu się zaskórników. To szczególnie istotne w przypadku pań, które często po wklepaniu kremu robią makijaż.

 

Bez podrażnień i nieprzyjemnego zapachu

Każdego dnia skóra jest narażona na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych. Jeśli więc jest wrażliwa, skłonna do podrażnień, to warto wybrać hipoalergiczny nawilżający krem do twarzy. Dzięki temu można mieć pewność, że kosmetyk nam nie zaszkodzi.

 

Zbyt duża ilość substancji zapachowych, nawet jeśli nie działa szkodliwie na cerę, może powodować dyskomfort, a w skrajnych przypadkach bóle głowy. Dlatego warto wybierać nawilżający krem do twarzy o delikatnej, przyjemnej woni.

 

Wygodne opakowanie

 

Wybierając krem do twarzy nawilżający, warto także zwrócić uwagę na opakowanie. Najlepiej sprawdza się szklany, niewielki słoiczek, który pozwoli „wybrać” kosmetyk całkowicie, dzięki czemu nic się nie zmarnuje. Tubki bądź różnego rodzaju opakowania o finezyjnych kształtach mogą utrudnić wyjęcie specyfiku, co jest mało ekonomiczne.

 

Similar Posts