Zakupy

Najlepsze pamiątki komunijne dla dziecka

Najlepsze pamiątki komunijne dla dziecka

Komunia jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu dziecka. Przez parę poprzedzających ją miesięcy dokłada wszelkich starań, aby przygotować się do tego dnia jak najlepiej potrafi, a w organizację nierzadko zaangażowana jest cała rodzina. To wszystko sprawia, że dzień pierwszej komunii świętej jest ważną ceremonią, którą dziecko zapamięta na długo.

Klasyka w wyjątkowym wydaniu

Zaproszeni na komunię goście często stają przed trudnym wyborem – jaki prezent na komunię wybrać? Zastanawiamy się, co będzie zarówno pamiątką, dzięki której dziecko zapamięta ten dzień na długo, jak i prezentem, który sprawi, że poczuje się wyjątkowe. Świetnym rozwiązaniem są klasyczne prezenty w zmodyfikowanej formie – czynnikiem wyróżniającym podarunek od pozostałych może być personalizowany grawerunek, który sprawia, że prezent na komunię jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Szeroką możliwość personalizacji prezentów znajdą państwo na stronie: https://alechrzest.pl/pl/menu/pamiatki-na-komunie-2063.html

Biżuteria – uniwersalny i ponadczasowy prezent

Klasyczną propozycją są medaliki, które komunikant otrzymuje od najbliższych osób – chrzestnej, rodziców, lub dziadków. Bez względu na to, czy łańcuszek będzie bezpiecznie schowany w pudełku, czy dziecko będzie nosiło go na szyi, stanowi on wyjątkową pamiątkę, która będzie mu długo towarzyszyła. Dodanie subtelnego grawerunku na medaliku, będącego datą dnia komunii, czy imieniem dziecka, bez wątpienia podniesie jego wartość sentymentalną i uczyni prezent wyjątkowym i niepowtarzalnym

Ciekawym pomysłem podobnym do klasycznych medalików są inne rodzaje biżuterii, skierowane głównie do komunikantek. Delikatna, subtelna bransoletka to świetny prezent na komunię, który będzie dla dziewczynki zarówno piękną ozdobą, jak i pamiątką. Indywidualny grawerunek, podobnie jak przy medalikach, uczyni prezent wyjątkowym. Równie dobrym pomysłem na prezent na komunię są delikatne kolczyki, które z pewnością doceni dziewczynka. Jeżeli nie chcemy umieszczać grawerunku na biżuterii, warto dodać do prezentu ozdobną, personalizowaną tabliczkę, która będzie ciekawą i trwałą alternatywą dla tradycyjnych kartek okolicznościowych.

Inne, ciekawe formy prezentów

Innym pomysłem na prezent na komunię są dekoracyjne przedmioty, które dziecko może ustawić w swoim pokoju. Mogą być to zarówno święte postacie, którym towarzyszą cytaty z biblii, jak i bardziej spersonalizowany prezent, np. ozdobna ramka zdjęciowa, w której umieścimy zdjęcie dziecka. Jeżeli chcielibyśmy zawrzeć w prezencie więcej zdjęć komunikanta, warto przemyśleć zakup ozdobnego, grawerowanego albumu, w którym możemy umieścić fotografie z różnych etapów życia dziecka.

 

 

Similar Posts