Artykuły

Dlaczego warto spawać metodą TIG?

Dlaczego warto spawać metodą TIG?

Ze względu na bardzo częstą potrzebę spawania, warto zadać sobie pytanie, czy nie ma metody, dzięki której moglibyśmy sobie ułatwić ten proces. Spawanie metodą TIG, poprzez wykorzystanie elektrody nietopliwej może nam bardzo pomóc w momencie, kiedy będziemy musieli pospawać coś, czego spawanie może być nawet bardzo trudne. Jednak zanim weźmiemy się do spawania, musimy wyposażyć się w uchwyty TIG i inne akcesoria, które ułatwią nam pracę.

Na czym polega spawanie metodą TIG?

W bardzo dużym skrócie, metoda ta polega na wytworzeniu łuku elektrycznego poprzez elektrodę wolframową, przy czym jeszcze bierze udział osłona, wytworzona z gazu obojętnego. Choć może się wydawać to skomplikowane, to wcale takie nie jest. Tak naprawdę nawet nie musimy tego wiedzieć, ponieważ to, co się dla nas liczy to fakt, że łuk spawalniczy topi powierzchnię materiału, który chcemy spawać, dzięki czemu spaw wychodzi dobrze, a my nie musimy się o nic martwić.

Dlaczego uchwyty TIG są bardzo ważne podczas spawania tą metodą?

W przeciwieństwie do innych spawarek, te które wykorzystywane są do spawania metodą TIG, mają bardzo specyficzny uchwyt. Uchwyt jest długą rurką, która posiada w sobie spoiwo pod postacią drutu, dzięki któremu zachodzi proces spawania. Metoda ta jest bardzo skuteczna, nawet w wypadku spawów dużych przeczy, dzięki czemu nie będziemy musieli się martwić, czy dana rzecz będziemy mogli dobrze spawać, ponieważ prawie na pewno będziemy mogli. Poza jednak tym wszystkim uchwyt TIG jest także bardzo praktyczny ze względu na to, że możemy nim łatwo docierać do ciężko dostępnych miejsc.

uchwyt do tiga

Jakie są zalety spawania metodą TIG?

Poprzez fakt tego, że ten rodzaj spawania jest bardzo uniwersalny, możemy nim spawać wiele rodzajów metali, niezależnie od ich pozycji pozycjach, co bardzo może przydać się podczas pracy w domu. Dodatkową zaletą jest nasze bezpieczeństwo, ponieważ jeśli mamy dobre uchwyty TIG, to niwelujemy do zera rozpryski ciekłego metalu podczas procesu spawania. Innym bardzo przydatnym atutem tego typu rodzaju spawania jest to, że każdy może nauczyć się manualnego korzystania z tego rodzaju spawania. Jednak nie możemy zapominać, jak bardzo ważną rolę w tym wszystkim odgrywa zwykły uchwyt TIG, który zapewnia nas o tym, że wszystko będzie stabilne podczas pracy. Dzięki metodzie TIG będziemy mogli być pewni, że spoiny, które będziemy uzyskiwać, będą czyste, co jest ważne dla osób, które cenią sobie dobrze wykonaną pracę. Pamiętajmy jednak jeszcze o tym, żeby nie kupować sprzętów używanych, ponieważ nie wiemy, w jaki sposób były używane, przez możemy kupić niebezpieczny produkt.

Similar Posts