Zakupy

Malowanie po numerach jako wspólne zajęcie dla dzieci i rodziców

Malowanie po numerach jako wspólne zajęcie dla dzieci i rodziców

Malowanie to forma spędzania wolnego czasu będącą dobrym treningiem funkcji poznawczych i wpływająca na samopoczucie zarówno dzieci, jak i osób dorosłych, dla których stanowi również sposób na odpoczynek po ciężkim dniu. Z tego powodu dużą popularnością cieszą się obrazy do malowania po numerach, które są niejako nowoczesną kolorowanką niewymagającą żadnych zdolności plastycznych! Na czym polega i dlaczego warto malować numerami? Wyjaśniamy!

Malowanie numerami – co to jest?

Do malowania po numerach nie potrzeba żadnych wyjątkowych umiejętności ani duszy artysty, wystarczą wyłącznie chęci i niezbędny zestaw do rozpoczęcia przygody z malowaniem. Zestawy do malowania po numerach znajdujące się w ofercie sklepów takich jak Twoje Hobby wyposażone są w płótno bawełniane naciągnięte na blejtramie z nadrukowanym obrazem, farby akrylowe, pędzelki, instrukcję oraz wygodne mocowanie na ścianę. Co więcej, każdy obraz do malowania podzielony jest na obszary oznaczone numerkami, które odpowiadają numerom umieszczonym na opakowaniach farb.

W zależności od własnych preferencji istnieje możliwość wyboru dowolnego motywu obrazu, między innymi można malować krajobrazy, martwą naturę oraz zwierzaki, które bez wątpienia przypadną do gustu najmłodszych malarzom. Dobrym pomysłem jest także stworzenie personalizowanego obrazu do malowania numerami, na którym można umieścić np. rodzinne zdjęcie, co będzie stanowić dodatkową atrakcję, a tym samym po pomalowaniu, może stać się dekoracją domu i jednocześnie pamiątką na lata.

Malowanie po numerach – czyli jak kreatywnie spędzać czas z dziećmi

Nie ulega wątpliwości, że malowanie po numerach to lepsza alternatywa dla spędzania wolnych dni przed komputerem lub telewizorem. W szczególności będzie to doskonały pomysł na wypełnienie czasu rodziców oraz dzieci, który stanie się odpowiednią okazją do wzmocnienia rodzinnych więzi. Malowanie numerami dla wielu dzieci stanowi atrakcyjne zajęcie plastyczne, które pobudza ich zmysł artystyczny oraz odkrywa nowe zainteresowania i zdolności. Z kolei dla rodziców aktywność plastyczna to nie tylko forma relaksu, ale także widząc pracę dziecka, z pewnością będą oni czerpać radość z zaangażowania i zapału malucha.

Jakie zalety ma malowanie po numerach?

Malowanie po numerach to bardzo oryginalne i nieszablonowe zajęcie, które pozwala na oderwanie się od rzeczywistości, a tym samym całkowicie poświęcenie się aktywności twórczej. Poprzez malowanie dzieci uczą się skupienia oraz koncentracji na zadaniu, natomiast w pracy z rodzicami poznają sposoby współpracy i dążą do wypracowania kompromisów. Malowanie po numerach w znacznej mierze pobudza również dziecięcą wyobraźnię, a co za tym idzie, rozwija myślenie kreatywne, które jest niezbędne w codziennym życiu każdego człowieka.

Warto wspomnieć o tym, że malując, dziecko uczy się właściwego trzymania pędzelka oraz starannego pokrywania farbą obszarów na obrazie, dzięki czemu ćwiczy swoją koordynacją ruchową, m.in. precyzyjne ruchy rąk i palców, które będą podstawą do nauki pisania oraz do wykonywania wielu innych czynności w dorosłym życiu.

Similar Posts