Artykuły Moda

Wybieramy spodnie narciarskie – jakiego modelu powinieneś szukać?

Wybieramy spodnie narciarskie – jakiego modelu powinieneś szukać?

Szukanie odpowiednich spodni narciarskich może spędzać sen z powiek – modeli dostępnych w sklepach stacjonarnych oraz online jest tak wiele, że trudno zdecydować się na konkretny produkt. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie spodnie narciarskie warto wybrać, przeczytaj poniższy artykuł – postaramy się odpowiedzieć na to pytanie odnosząc się do konkretnych przykładów.

Spodnie narciarskie dla początkujących

Spodnie narciarskie dla początkujących powinny być uszyte z wytrzymałego materiału – a poza tym posiadać dodatkowe wzmocnienia w obrębie kolan oraz po wewnętrznej stronie nogawek. Bardzo dobrze sprawdzi się tkanina o nazwie laminat. Zwracaj uwagę na parametry – oddychalność 20000 g/m2/24h oraz wodoodporność 20000 mm/24h. 

Spodnie narciarskie dla dzieci i młodzieży

Najlepsze spodnie narciarskie dla dzieci i młodzieży to te z rozbudowanym systemem regulacji, które posłużą na więcej niż jeden sezon. Powinieneś móc zmienić w nich szerokość spodni w pasie. Ponadto, wybieraj ubrania z mocnego, wysokojakościowego materiału o oddychalności sięgającej minimum 10000 g/m2/24h oraz wodoszczelności minimalnej równej 10000 mm/24h.

Dla zaawansowanych narciarzy, którzy jeżdżą klasycznie 

Jeśli miałeś na sobie już niejedną parę spodni narciarskich i widziano Cię na wielu szlakach, zainwestuj w spodnie o parametrach oddychalności równych 10000 g/m2/24h oraz wodoszczelności o wartości 10000 mm/24h.

Spodnie dedykowane freestylowcom

Osoby, które lubią adrenalinę oraz freestyle powinny zainwestować w spodnie narciarskie do zadań specjalnych – przede wszystkim wytrzymałe i wodoodporne. Dodatkowo warto zastanowić się nad modelem, który posiada zabezpieczenia – elementy odblaskowe na górnych czy dolnych częściach nogawek. 

Spodnie na stok we Włoszech 

Wybierasz się na narty do Włoszech lub innego, ciepłego kraju? W takim razie wybierz spodnie narciarskie, w których nie będzie Ci zbyt gorąco – temperatura odczuwalna na stoku może być naprawdę wysoka (jak na zimową porę). Postaw na ubranie z wentylacją – a im więcej naliczysz otworów na powierzchni materiału, tym lepszą cyrkulację powietrza sobie zagwarantujesz. 

Spodnie na stok w Polsce 

Jeśli szykujesz się na zimowe szusowanie w granicach Polski, pamiętaj, aby Twój strój był odpowiedni do warunków atmosferycznych. Spodnie narciarskie powinny być uszyte z termoizolacyjnego materiału i zawierać ciepłą podszewkę wykonaną z wysokojakościowej tkaniny. 

Podsumowanie 

Kieruj się powyższymi wskazówkami, aby zainwestować w odpowiednie spodnie narciarskie – dzięki nim Twój sezon na pewno będzie udany! Powodzenia!

Similar Posts