Artykuły

Kiedy warto skorzystać z usług taksówkarskich?

Kiedy warto skorzystać z usług taksówkarskich?

Zamówienie taksówki kiedyś kojarzyło się z luksusem lub zagranicznymi filmami, dzisiaj jest coraz bardziej popularną opcją dojazdu. Jest znacznie wygodniejszą alternatywą niż używanie transportu zbiorowego. Korzystając z usług taksówkarskich, możesz zaoszczędzić sporo czasu i nerwów. Dowiedz się, w jakich sytuacjach najlepiej wybrać przejazd taksówką.

Wakacje i wizyty w obcych miastach

Taksówka to najlepszy sposób na dotarcie na lotnisko. Wybierając ten środek komunikacji, nie trzeba martwić się o transport i opłaty za parking. Nowoczesne korporacje taksówkarskie, takie jak Euro-Taxi mają we flocie samochody dostosowane do przewozu większego bagażu. Podczas wizyt w obcych miejscach bez względu na to, czy Twój wyjazd ma charakter służbowy, czy turystyczny, warto wybrać doświadczonego taksówkarza. Profesjonalny kierowca pomoże Ci:

  • dotrzeć bezpiecznie i punktualne do celu,
  • znaleźć dobry hotel,
  • zwiedzić interesujące miejsca.

Taksówkarze doskonale znają topografię miasta, dzięki czemu doradzą, które restauracje oferują najlepsze posiłki oraz jakie atrakcje turystyczne warto zobaczyć. Wybierając transfer z lotniska do hotelu, nie musisz obawiać się o bagaże czy o zabłądzenie.

Bezpieczny powrót do domu

Imprezy okolicznościowe lub spontaniczny nocny wypad ze znajomymi często wiążą się ze spożywaniem alkoholu. Nawet jeśli dojechałeś samochodem, nie ryzykuj jazdy na podwójnym gazie. Znacznie rozsądniej jest zamówić taksówkę, która dowiezie Cię komfortowo do domu. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza nocą, gdy brakuje kursów komunikacji miejskiej. Korporacje taksówkarskie działają przez całą dobę niezależnie od dnia tygodnia czy święta. Pojazdy podjeżdżają punktualnie pod wskazany adres, a Ty nie jesteś zmuszony do czekania na transport według rozkładu. Powrót taksówką z imprezy jest także bezpieczniejszy niż nocna jazda autobusem, nie jesteś narażony na zachowanie nietrzeźwych pasażerów. 

Taksówki zamiast kosztownego leasingu

Współpraca z korporacją taksówkarską to korzystna alternatywa dla firmowego leasingu.  Taksówki opłacają się przedsiębiorcom ze względu na:

  • brak konieczności powiększania floty o kolejny samochód i garażowania go,
  • to, że opłacane są tylko faktyczne przejazdy,
  • brak wydatków związanych z serwisowaniem samochodu i naprawą,
  • nie trzeba opłacać ubezpieczeń samochodowych OC i AC,
  • bezpieczny dojazd dla pracowników, bez obaw o opóźnienia związane z nieznajomością miasta,
  • możliwość nadania przesyłki kurierskiej,
  • rozliczenie na podstawie faktury VAT umożliwiające odliczenie podatku.

Dlatego z tej opcji korzysta wiele firm.

Similar Posts