Lifestyle

Przesiadki lotnicze to nie problem

Przesiadki lotnicze to nie problem

Jedną z najczęstszych przeszkód w samodzielnym wybraniu się na wakacje w egzotycznych zakątkach świata jest obawa przed problemami z kwestiami organizacyjnymi. W tym również z kwestiami logistycznymi, gdy docelowe miejsce podróży jest odległe geograficznie lub zwyczajnie trudno o połączenie bezpośrednie. Czy taka sytuacja skazuje podróżnego na konieczność udania się do stacjonarnego biura podróży?

Wyszukiwarki lotów

Okazuje się, ze tak zwany „zwykły turysta” ma do dyspozycji bardzo dobre narzędzia internetowe, dostępne praktycznie z dowolnego punktu na Ziemi. Mowa tutaj o wyszukiwarkach, choć od razu trzeba zastrzec, ze nie pierwszych z brzegu. W porównaniu z tymi, które tworzone są w oparciu o bazy prostych programów partnerskich. Zamiast nich, lepiej bazować na wyszukiwarkach dostarczanych przez firmy OTA (Online Travel Agency), które zazwyczaj mają do dyspozycji naprawdę spore listy dostępnych połączeń.

Część z nich, wzorem uk.lucky2go.com, dostarcza jednak czegoś więcej, niż tylko propozycji lotów różnych linii. Dzięki zaawansowanej technologii możliwe jest szybkie projektowanie tras łączonych – czyli takich, które składają się z wygodnie połączonych przesiadek. Wygodnie, czyli w taki sposób, aby w miarę możliwości zmniejszać potrzebę długiego oczekiwania na kolejny samolot. Z drugiej jednak strony, tego typu połączenia są konstruowane w taki sposób, aby ułatwić przesiadanie się, gdy oczekiwanie jest krótkie (choć zawsze warto mieć to na uwadze).

Wyszukiwarka lotów łączonych potrafi zaskoczyć

Ciekawostką jest i to, że wyszukiwarki takie, jak wspomniane już Lucky2Go, by wyprzedzić konkurencję, prezentują propozycje lotów łączonych nie tylko w ramach linii ze sobą współpracujących. Przeciwnie, idą krok dalej i w ramach optymalizacji propozycji przedstawianej podróżnym, starają się wyliczyć optymalne warianty przelotów, korzystając z bazy wszystkich zaplanowanych lotów.

Takie maksymalne poszerzenie bazy jest wygodne o tyle, iż pozwala nie tylko na szukanie możliwie szybkich połączeń, ale i takich, w przypadku których radykalnie zmniejsza się ich cena. Od turysty zależy, czy postawi na szybkość podróżowania, niską cenę biletu lotniczego, czy kompromis pomiędzy tymi dwoma czynnikami.

A co z pomysłami na podróż?

Okazuje się, że wspomniane już Lucky2Go nie jest tylko i wyłącznie internetową wyszukiwarką tanich lotów. Oprócz dostarczania samego narzędzia ułatwiającego podróże, firma prowadzi też profil na Instagramie (@lucky2go), w ramach którego stara się prezentować najciekawsze kierunki podróży. Nie tylko te znane, również takie, które są mniej popularne, ale mimo to warte zwrócenia na nie uwagi w trakcie wybierania celu wakacyjnych wojaży.

Co istotne, inspiracje na instagramowym profilu Lucky2Go dotyczą ciekawych turystycznie miejsc z bardzo różnych regionów świata, a więc nie tylko z tak popularnej ostatnimi czasy Azji.

Spokojna podróż

Okazuje się, że część serwisów świadczących usługi OTA (w tym także Lucky2Go) proponuje turystom korzystającym z ich usług wyszukiwanie alternatywnych połączeń w sytuacjach, gdy z powodu opóźnienia lotu, nie uda się skorzystać z pierwotnie planowanej przesiadki. Dzięki temu podróż przebiega spokojnie pomimo tego typu niespodzianek.

Similar Posts