Technologia

Jaki smartfon wybrać?

Jaki smartfon wybrać?

Niegdyś telefony nie oferowały takiej ilości usług i rozwiązań jak teraz. Pierwsze modele, które mogły robić zdjęcia miały dołączany apart. Nieustanny rozwój technologii sprawił, że obecnie oferowane smartfony są mocno rozbudowane. Mają stałe połączenie z internetem o dużej prędkości, mogą robić wysokiej jakości zdjęcia, a także pozwalają zainstalować aplikacje, które umożliwiają nawet wypoziomowanie szafki. Mnogość możliwości sprawił, że stały się one niezbędne podczas każdego wyjścia z domu, nawet do sklepu, gdzie można nimi zapłacić za zakupy. 

 

Nie oznacza to wcale, że producenci przystopowali. Wręcz przeciwnie! Nieustannie pracują nad nowymi smartfonami, które będą jeszcze wydajniejsze, jeszcze lepsze i będą oferować jeszcze więcej swoim użytkownikom, nie tracąc przy tym na designie. Niedawno na rynku pojawiły się dwa modele nowoczesnych telefonów, które podbiły serca telemaniaków. Mowa o Huawei P40 Lite E (aurora niebieski) i Apple iPhone 11 128GB (zielony). Który z nich jest lepszy?

 

Huawei P40 Lite E – nowoczesne rozwiązania od Huawei

Huawei P40 Lite E (aurora niebieski) to telefon, który charakteryzuje się pamięcią RAM o pojemności 4 Gigabajtów. Jest to wartość zupełnie wystarczająca do płynnego działania smartfona, nawet w najcięższych warunkach. Ponadto dzięki dużej ilości RAM telefon może obsługiwać jednocześnie kilka aplikacji, a fani gier będą mogli cieszyć się z najnowszych produkcji działających na najwyższych rozdzielczościach. Dużą zaletą P 40 Lite E jest możliwość nagrywania filmów w Full HD, dzięki czemu użytkownikowi nie uniknie żaden, nawet najmniejszy szczegół, a prezentacji filmu na dużym ekranie telewizora wywarze niemałe wrażenie na innych. 

 

Czytnik linii papilarny to zabezpieczenie gwarantujące, że nikt inny poza użytkownikiem nie będzie miał dostępu do smartfona. Wykorzystując unikalny układ linii papilarnych, które każdy ma inne, system staje się wręcz niedostępny dla innych. Surfowanie po internecie jest także niezwykle szybkie. Zapewnia to standard LTE, który gwarantuje prędkość pobierania na poziomie 300 MB/s. Przeglądanie filmów, czy ich buforowanie nie będzie już problemem, a użytkownik nie będzie musiał oczekiwać na to, aż ulubiony odcinek serialu się załaduje. Dla posiadaczy dwóch kart sim niezbędny okaże się także dualsim 

 

Apple iPhone 11 128GB – amerykańska jakość 

Apple iPhone 11 128GB (zielony) wyróżnia się przede wszystkim jakością i solidnym wykonaniem. Nowością jest system dwóch aparatów, a najszybszy procesor w historii i bateria na cały dzień, zapewnia niezapomnianą rozrywkę podczas grania i oglądania najlepszych produkcji. Niebywała zaletą jest ultra szerokokątny aparat fotograficzny, który pozwala złapać wyjątkowe chwile w najwyższej możliwej jakości. Nagrywanie wideo jest równie łatwe, co robienie zdjęć. Nowy Iphone nagrywa filmy w jakości 4K z szybkością 60 klatek na sekundę, co widać już na pierwszy rzut oka. Ultra szybki i czuły autofocus uchwyci każdy moment, jaki użytkownik będzie chciał. 

 

Nowy tryb nocny pozwala także na robienie jeszcze lepszych zdjęć po zmroku. Kolory na nich są bardzo wiernie odwzorowane a światło High-Key zmieni fotografie w monochromatyczne zdjęcia o wysokiej jakości. WiFi 6 to nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli przesyłać dane jeszcze szybciej, a 30 pasm LTE, to najlepszy roaming na świecie. Dźwięk przestrzenny zagwarantują  słuchawki bezprzewodowe znane z poprzednich wersji Iphone’a.

 

Podsumowanie

Zarówno jeden, jak i drugi smartfon mają wiele do zaoferowania. Huawei to renomowana marka, która słynie z solidnego wykonania i nowoczesnych rozwiązań, ale coraz więcej krajów zakazuje ich produkcji u siebie. Minusem może być także autorski system, choć niedawno jeszcze był to Android. Apple to dość wyrafinowana marka. Oferuje swoim klientom telefony najwyższej jakości, z technologią jakiej nie ma nikt inny, a ta musi kosztować. Nie dość, że cena modelu jest wysoka, to jeszcze oddzielnie trzeba dokupić słuchawki i ładowarkę. Tak się nie robi. Wybór jednak i tak w ostateczności należeć będzie do użytkowników. Więcej o tych i o innych smartfonach można przeczytać na https://www.oleole.pl/telefony-komorkowe.bhtml.

Similar Posts