Lifestyle

Hit DIY – foamiranowe kwiaty

Hit DIY - foamiranowe kwiaty

Coraz częściej widzimy samodzielnie wykonane i ozdobione koperty, pudełka, czy nawet albumy. Do scrapbookingu używane jest szerokie spektrum materiałów takich jak pianka foamiran czy naklejki. Dzięki wielu możliwościom, jakie oferuje pianka foamiran Twój projekt nabierze klimatu, a praca nad nim będzie przyjemnością. Różnorodny wybór pianek z foamiranu sprawia, że każda wymagająca osoba znajdzie coś idealnego do swoim projektów.

Dlaczego akurat kwiaty z pianki?

Pianka foamiran to jeden z najczęściej stosowanych materiałów w technice scrapbookingu. Określany jest również jako pianka irańska, ponieważ pochodzi ona właśnie z Iranu. Prosto stamtąd trafiła do Europy, gdzie szybko zaczęła cieszyć się ogromnym zainteresowaniem wśród wszelkiego typu rękodzielników. W przeciwieństwie do innych materiałów foamiran można czyścić pod wodą, dzięki czemu oczyszczanie pianki jest znacznie łatwiejsze, niż w przypadku jakiejkolwiek innej tkaniny.

W Polsce coraz częściej można zauważyć, że ludzie interesują się kwiatami wykonanymi właśnie za pomocą pianki foamiran. Zwykle są to piękne, szczegółowo wykonane ozdoby, jednak pianka jest wykorzystywana również do stworzenia różnych kartek ozdobnych, czy dekoracji pudełek i innych przedmiotów. Ze względu na rosnącą popularność istnieją nawet kursy, przy których pomocy możesz łatwo nabyć umiejętności niezbędne do owocnej pracy z pianką foamiran nad Twoim projektem.

Metody barwienia foarmiranowych kwiatów

Pianka foamiran może być skutecznie barwiona na wiele sposobów. Jedną z metod jest użycie farby akrylowej, która nie tylko doskonale pokryje piankę, ale również zwiększy jej twardość po wyschnięciu. Jednak musisz nastawić się na zabrudzenia, które będą nieuniknione przy użyciu tego sposobu. Możesz także spróbować pasteli suchych. Nałożone na mokra powierzchnię taką jak chusteczka, czy gąbka i przeniesione później na piankę również będą w stanie ją dokładnie zabarwić. Jest to czystsza metoda, jednak musisz na nią przeznaczyć więcej czasu.

Warto spróbować także barwienia przy pomocy pasteli olejnych, które należy bezpośrednio nałożyć na piankę i rozetrzeć palcami. Największą zaletą tej metody jest możliwość łączenia kolorów, jednak przy dużej ilości kwiatów do zabarwienia palce mogą być obolałe. Aby dobrze rozprowadzić kolor, musi być on nałożony równo na całą piankę, a także musi być mocno rozcierany. Ostatnim sposobem jest użycie tuszu, który bardzo wolno wysycha i z pewnością stworzy dużo zabrudzeń na Twoim stanowisku pracy.

Similar Posts