Technologia

Jak wybrać szybki sprzęt i Internet dla graczy?

Jak wybrać szybki sprzęt i Internet dla graczy?

Każdy zapalony gracz wie, że frajda z grania jest tylko i wyłącznie wtedy, kiedy sprzęt i Internet nadążają za tym, co dzieje się na ekranie. Dlatego jeśli lubisz gry komputerowe, koniecznie zastanów się nad wyborem odpowiedniego sprzętu i łącza.

Najlepszy Internet dla graczy – szybkość

Zdecydowanie najważniejszym czynnikiem, który powinien zadecydować o wyborze Internetu dla zapalonych graczy jest prędkość pobierania. O ile w przypadku standardowego użytkowania sieci nie ma to aż tak wielkiego znaczenia, o tyle gracze naprawdę mogą odczuć niedostatki w tej kwestii.

Dlatego najlepiej sprawdzi się Internet światłowodowy. Zwykłe łącze kablowe nie jest w stanie wygenerować takiej prędkości jak światłowód. Na dodatek ta technologia staje się coraz bardziej dostępna, na przykład za sprawą INEA. Na pewno warto pomyśleć o 500 Mb/s, ale jeśli to możliwe można sięgnąć po szybsze łącze, na przykład 1 Gb/s. Dla zapalonych graczy online będzie to strzał w dziesiątkę.

Ping, czyli prędkość odpowiedzi

Warto jednak pamiętać, że nie tylko prędkość pobierania danych ma tutaj znaczenie. Wiele zależy także od prędkości odpowiedzi, czyli tak zwany ping. Jest to prędkość wyrażona w milisekundach i określa, jaki jest czas odpowiedzi serwera.

Oczywiście ta zmienna zależy nie tylko od internetu, lecz także od serwera, jednakże nasze łącze także ma wpływ. Im szybsze, tym lepiej, ponieważ im mniejszy ping, tym mniej „lagów”, które mogą uniemożliwić płynną rozgrywkę.

Sprzęt idealny dla gracza

Aby docenić przyjemność grania ważny jest nie tylko Internet, lecz także sprzęt, na którym będziesz grał. Najnowsze gry offline mogą stanowić spore wyzwanie dla sprzętu – coraz bardziej zaawansowana grafika, szybsze działanie, większe wymagania pamięciowe. Sprzęt może być ważny także do obsługi gier online.

Jaki komputer najlepiej wybrać dla zapalonego gracza? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na procesor i pamięć RAM. Jeśli lubisz grać 16 GB to podstawa. Warto także pamiętać, żeby wybierać nowoczesne typy RAMu, czyli DDR4, a nie przestarzałe wersje. Należy także wziąć pod uwagę złącza na karcie graficznej, do której będą podłączane monitory w czasie gry.

 

Similar Posts