Artykuły

Czy wypożyczonym autem można wyjechać za granicę?

Podróż na wakacje sprawnym, wygodnym autem potrafi znacząco podnieść przyjemność całego wyjazdu. Daje poczucie niezależności i komfortu. Znika też problem nadmiaru bagażu. Czy tę przyjemność możemy wynieść poza granice Polski? Czy wypożyczonym autem można wyjechać za granicę? A jeśli tak, to jakie wymogi trzeba spełnić?

Wypożyczone auto a wyjazd za granicę

Wyjazd za granicę wypożyczonym autem ma wiele zalet. To atrakcyjny sposób podróżowania dla osób ceniących komfort i niezależność. Wielu miłośników podróży nie posiada auta i na co dzień korzysta z komunikacji miejskiej. Upragnione wakacje powinny być jednak odskocznią od codzienności, a z pewnością od dodatkowego stresu, którym może być dla niektórych pilnowanie harmonogramu komunikacji publicznej. Wiele osób po prostu nie przepada za podróżami pociągiem, autokarem czy nawet samolotem. Nikt na wakacjach nie lubi się spieszyć.

Wynajęcie auta to jednak nie tylko zyskanie niezależności i swobody przemieszczania się. To także możliwość zabrania większej ilości bagażu, co jest szczególnie atrakcyjne, gdy wyjazd jest dłuższy niż tydzień, a także potrzebne tym, którzy na co dzień jeżdżą niewielkim samochodem. Dodatkowo posiadanie auta podczas urlopu za granicą pozwala na swobodne zwiedzanie okolicznych miejscowości i niekoniecznie ciągłe pozostawanie w docelowym miejscu pobytu. To wszystko bez konieczności wchodzenia w szczegóły logistyki komunikacyjnej danego kraju.

Niestety nie każda wypożyczalnia samochodów pozwala na wyjazdy zagraniczne. Warto dobrze poszukać, by znaleźć miejsce posiadające tę możliwość i renomę. Rzetelna wypożyczalnia poddaje swoje auta regularnym przeglądom, co minimalizuje ryzyko awarii, która w obcym kraju byłaby szczególnym utrudnieniem. Przykładem takiego miejsca jest wypożyczalnia samochodów Tanie Auto 24 w Łodzi. To miejsce z długim stażem w udostępnianiu aut na wyjazdy zagraniczne.

Międzynarodowe prawo jazdy

Jeśli chcesz udać się na wycieczkę poza granice Unii Europejskiej, musisz pamiętać o posiadaniu międzynarodowego prawa jazdy. Warto wiedzieć, że istnieją dwa jego wzory. Pierwszy uznawany przez państwa-sygnatariuszy Konwencji Wiedeńskiej, drugi – Konwencji Genewskiej. W przypadku, gdy państwo, do którego się wybieramy, nie podpisało żadnej z powyższych konwencji, najlepiej wysłać zapytanie do ambasady.

Międzynarodowe prawo jazdy może mieć każdy, kto posiada ważne polskie prawo jazdy. Dokument można uzyskać w każdym starostwie po uprzednim złożeniu wniosku i uiszczeniu opłaty. Na wydanie międzynarodowego prawa jazdy czeka się do trzech dni.

Similar Posts