Artykuły Finanse

Na jakich zasadach działa linia kredytowa? Podpowiadamy

Na jakich zasadach działa linia kredytowa? Podpowiadamy

Potrzebujesz dodatkowych środków, ponieważ saldo na koncie powoli zbliża się do zera? Zamiast zaciągać kredyt gotówkowy, rozważ uruchomienie linii kredytowej. Poznaj istotę jej funkcjonowania i sprawdź, czy to rozwiązanie dedykowane jest właśnie Tobie.

Linia kredytowa to forma finansowania, która znana jest również jako kredyt odnawialny. Dzięki temu, że związana jest z bieżącym rachunkiem, daje stały dostęp do środków. Nic więc dziwnego, że z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej osób.

Jak działa linia kredytowa?

Uruchomienie linii kredytowej oznacza powiększenie salda środków dostępnych na koncie bankowym. Tego rodzaju kredyt zwykle obowiązuje przez 12 miesięcy, jednak istnieje możliwość automatycznego przedłużenia na kolejny rok.

Zasada działania linii kredytowej jest prosta. Gdy saldo bieżące wynosi 0 zł, wówczas można korzystać z dodatkowych środków – aż do przyznanego limitu. Każdy odnotowany wpływ na rachunek bankowy oznacza automatyczną spłatę części lub całości zadłużenia, dzięki czemu z przyznanego limitu znów można korzystać.

Warto przy tym podkreślić, że odsetki naliczane są wyłącznie od aktualnie wykorzystywanej kwoty. Jeśli dojdzie do spłaty całego zaciągniętego zobowiązania, wówczas linia kredytowa jest nadal aktywna, a bank nie nalicza opłat. Tak działa między innymi Linia Kredytowa dostępna dla posiadaczy Moto Konta oferowanego przez Toyota Bank.

Zyskaj pieniądze z możliwością przeznaczenia ich na dowolny cel

Linia kredytowa, choć działaniem nieco różni się od kredytu gotówkowego, ma pewną cechę wspólną. Chodzi o możliwość przeznaczenia pieniędzy na dowolny cel. Po środki możesz sięgnąć, np. gdy nadarzyła się okazja zakupu wymarzonych wczasów, chcesz przeprowadzić remont mieszkania, zamierzasz zakupić sprzęt domowy.

Linia kredytowa – poznaj zalety

Linia kredytowa niesie za sobą wiele korzyści, dzięki czemu stanowi doskonałą alternatywę kredytu gotówkowego czy nawet karty kredytowej.

  • Stały dostęp do pieniędzy

Korzystając z linii kredytowej, masz dostęp do pieniędzy zawsze i wszędzie. Dzięki temu nie musisz zaciągać kolejnych kredytów gotówkowych czy zapożyczać się u znajomych.

  • Uproszczone formalności

Pieniądze przyznawane są w oparciu o uproszczone procedury – podobnie jak ma to miejsce w przypadku wydawania karty kredytowej. Nie ma potrzeby przedstawiania dokumentów finansowych, ponieważ bank ma wgląd w saldo – i na tej podstawie przyznaje limit.

  • Płacisz wyłącznie za wykorzystane środki

W przypadku linii kredytowej ponosisz wyłącznie koszty za wykorzystane środki. Jeśli masz przyznany limit, ale nie potrzebujesz pieniędzy, nie płacisz nic.

Linia kredytowa to dobry sposób, aby mieć dostęp do pieniędzy – niezależnie od wysokości własnych środków. Dzięki temu żaden wydatek nie będzie zaskoczeniem.

 

 

Similar Posts