Turystyka

Bezpieczny urlop nad morzem – gdy skończy się epidemia, zarezerwuj apartament w Gdyni!

Apartamenty Gdynia

Co robić w Gdyni? Gdzie zarezerwować noclegi? Dlaczego to właśnie Gdynia jest doskonałym miejscem na urlop nad morzem? Dowiedz się więcej o tym niezwykłym mieście!

Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego na urlop nad morzem warto wybrać Gdynię,
  • jakie atrakcje warto zobaczyć w Gdyni.

W powszechnej opinii Gdynia jest najmniej atrakcyjną turystycznie częścią Trójmiasta. Nie ma tu tak imprezowego klimatu jak w Sopocie ani tak majestatycznej architektury jak w Gdańsku. Wielu osobom miasto kojarzy się wyłącznie ze stocznią i portem. Tymczasem w Gdyni znajdują się zarówno plaża, jak i wiele wartych zwiedzania atrakcji. Nie bez znaczenia dla wygody turystów pozostają również doskonale przygotowana infrastruktura i komfortowe noclegi. Morze to przecież jeszcze nie wszystko! W Gdyni łatwo zarówno o pokój w luksusowym hotelu czy nieco tańszym hostelu, jak i o komfortowy apartament nad morzem.

Urlop nad morzem – dlaczego Gdynia?

Co takiego ma w sobie Gdynia? Apartamenty i pokoje na wynajem w tym mieście cieszą się popularnością przez cały rok. Niezależnie od tego, czy do Gdyni wybierzesz się w lipcu, czy w październiku, na pewno nie będziesz się nudzić!

W Gdyni znajduje się kilka piaszczystych plaż. Jedna z nich mieści się w centrum miasta, niedaleko reprezentacyjnego Skweru Kościuszki. Jest niewielka, za to obfituje w dodatkowe atrakcje, takie jak punkty gastronomiczne czy dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci. Blisko stąd również do Molo Południowego (będącego przedłużeniem Skweru Kościuszki), które pełni funkcję deptaka. Cumują przy nim statki pasażerskie, tramwaje wodne, żaglowce oraz udostępnione do zwiedzania statki Dar Pomorza i ORP „Błyskawica”. W pobliżu mieszczą się też popularne bary i restauracje.

Dużą popularnością cieszy się również plaża w dzielnicy Orłowo. Jest bardzo malownicza i z reguły nieco mniej zatłoczona. Tutaj również znajduje się molo – można z niego podziwiać słynny urwisty Klif Orłowski.

Atrakcje Gdyni – co robić po plażowaniu i poza sezonem?

Gdynia to jednak nie tylko plaża. Warto odwiedzić również:

  • Akwarium Gdyńskie – można tu zobaczyć kolorowe akwaria odtwarzające środowisko życia ryb i zwierząt wodnych żyjących w różnych zakątkach świata, także tak odległych jak Amazonia. Nie mogło tu również zabraknąć ekspozycji dotyczących ochrony środowiska czy mapy odtwarzającej dno Morza Bałtyckiego.
  • Muzeum Marynarki Wojennej – w muzeum zaprezentowano dzieje polskiej Marynarki Wojennej, ściśle związane z burzliwą historią kraju. Można tu zobaczyć m.in. mundury, uzbrojenie, liczne fotografie i dokumenty.
  • Muzeum Emigracji – to jedyny w Polsce obiekt muzealny poświęcony problemowi emigracji na przestrzeni wieków. Muzeum powstało w historycznym gmachu Dworca Morskiego, skąd przez dziesięciolecia wypływały polskie transatlantyki.
  • Statki-muzea – dawny statek szkoleniowy Dar Pomorza i niszczyciel ORP „Błyskawica”, będący legendą polskiej Marynarki Wojennej, są zacumowane przy Molo Południowym. Zostały udostępnione do zwiedzania, a na ich pokładach można zobaczyć nie tylko oryginalne wyposażenie, ale też uzbrojenie artyleryjskie i ekspozycję poświęconą dziejom obecności Polski na morzu.

Wybierasz się na nadmorski urlop? Sprawdź apartamenty Gdynia w ofercie Sun & Snow!

Similar Posts